Путін призначив Шойгу секретарем Ради безпеки РФ — росЗМІ

Джерело: росЗМІ

12 травня глава РФ Володимир Путін перепризначив міністра оборони РФ Сергія Шойгу на посаду секретаря Ради безпеки РФ замість Миколи Патрушева.

Призначити Шойгу Сергія Кужугетовича Секретарем Ради Безпеки Російської Федерації, – зазначено у тексті указу.

Вказується, що документ набирає чинності з дня його підписання.

Зазначається, що Патрушева “звільнили з посади секретаря Радбезу РФ у зв’язку з переходом на іншу роботу”.

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Кремль згодом оприлюднить інформацію щодо призначення Патрушева.

На новій посаді Шойгу одночасно буде заступником Путіна у військово-промисловій комісії РФ.

Водночас Путін запропонував призначити першого віцепремєра РФ Андрія Білоусова на посаду глави міноборони РФ.

Зауважимо, раніше британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.

Іванова затримали 23 квітня та арештували на два місяці. Йому висунули звинувачення в отриманні хабаря у великому розмірі. Термін ув’язнення за цією статтею може сягати 15 років.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президенту РФ Володимиру Путіну вже повідомили про ситуацію з Івановим. Водночас сам підозрюваний свою вину заперечує.

Про викриття та затримання Іванова повідомили й міністру оборони РФ Сергію Шойгу. Розвідники зауважили, що Шойгу та Іванов давно працюють разом. Зокрема у 2012 році Іванов був віцепрем’єром в уряді Московської області, а Шойгу тоді обіймав пост губернатора столичного регіону.

Довідка. Подробиці біографії Андрія Білоусова, що може очолити міністерство оборони РФ:

У 1981 році закінчив російський МДУ Ломоносова за фахом “економічна кібернетика”.

З 1981 по 1986 рік – стажист-дослідник, молодший науковий співробітник лабораторії моделюючих людино-машинних систем Центрального економіко-математичного інституту АН СРСР.

З 1986 по 2006 рік – молодший науковий співробітник, науковий співробітник, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії Інституту економіки та прогнозування науково-технічного прогресу АН СРСР/Інституту народно-господарського прогнозування РАН.

З 2000 по 2006 рік – генеральний директор Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування.

З 2006 по 2008 рік – заступник міністра економічного розвитку та торгівлі РФ, заступник міністра економічного розвитку РФ.

З 2008 по 2012 рік – директор Департаменту економіки та фінансів в уряді РФ.

З 2012 по 2013 рік – міністр економічного розвитку РФ.

З 2013 по 2020 рік – помічник президента РФ.

21 січня 2020 року призначений першим заступником голови уряду РФ.

Санкції:

З 9 червня 2022 року перебуває під персональними санкціями України як посадовець високого рангу та член найближчого оточення Путіна через вторгнення Росії в Україну.

З 21 липня – під персональними санкціями Євросоюзу за заклик до “російських олігархів продовжити співпрацю з підсанкційними російськими банками” та “підтримку анексії Криму в 2014 році”.

З 15 грудня 2022 знаходиться в санкційному списку США проти фінансового сектора Росії. З 27 січня 2023 під санкціями Японії. З 24 лютого 2023 включений в санкційний список Канади “близьких соратників режиму”. 19 травня 2023 року потрапив під санкції Великої Британії як голова ради директорів ВАТ РЖД. З 20 липня 2023 знаходиться під санкціями Австралії за “роль у прямій або непрямій підтримці незаконного вторгнення Росії в Україну”.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.