В ISW пояснили, навіщо Шойгу збрехав про захоплення Кринок на Херсонщині

Джерело: Інститут вивчення війни

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 20 лютого заявив, що війська РФ нібито захопили селище Кринки на лівому березі Херсонщини.В ISW пояснили, чому Шойгу збрехав про досягнення армії РФ.

Глава міноборони РФ зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним 20 лютого. На зустрічі вони обговорили окупацію Авдіївки і разом з тим Шойгу доклав Путіну про нібито захоплення військами РФ Кринок на лівобережжі Херсонської області.

В Україні заяву Шойгу вже спростували. Аналітики ISW також наголосили, що немає жодних візуальних підтверджень слів російського міністра.

На думку експертів, брехлива заява Шойгу – це намагання посилити інформаційний ефект перед виборами президента РФ у березні 2024 року.

На зустрічі з Путіним Шойгу заявив, що нібито війська РФ для “захоплення” Кринок доклали таких же зусиль, як і для окупації Авдіївки.

Він додав, що окупанти нібито вбили близько 3500 воїнів ЗСУ та наголосив, що “захоплення” Кринок стало “офіційним завершенням контрнаступу ЗСУ”.

Фахівці вважають, що Кремль раніше зволікав з подібними заявами побоюючись щодо можливостей військ РФ просуватись вперед. Зараз Шойгу зробив заяву про “кінець контрнаступу ЗСУ”, аби публічно повідомити, що РФ перехопила ініціативу на полі бою.

“Готовність Кремля риторично говорити про темпи та ініціативу російських наступальних операцій в Україні може бути зумовлена ​​зростанням впевненості Кремля щодо російських перспектив і свідомими зусиллями підтримати наративи Кремля про війну з наближенням президентських виборів”, – вважають в ISW.

На думку аналітиків, Кремль може частіше робити заяви про “перемоги” Росії на фронті, без гарантій тактичного та оперативного успіху Росії, а задля підтримки інформаційних зусиль, які одночасно прославляють Путіна та деморалізують Україну.

Проте, вважають аналітики, такі заяви можуть створити у російському інформаційному просторі очікування, які війська РФ не зможуть виправдати.

Зокрема нещодавно командувач чеченського спецназу “Ахмат” Апті Алаудінов заявив, що очікує, що російські сили успішно завершать спеціальну військову операцію Путіна до вересня 2024 року. Однак, на думку фахівці, цей прогноз вкрай нереалістичний.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.