Путін розширює програму мілітаризації молоді для довгострокової війни в Україні – ISW

Джерело: ISW

За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.

Зазначається, що президент РФ Володимир Путін продовжує розширювати мережу програм так званого військово-патріотичного виховання молоді в Росії та окупованій території України напередодні оголошеного Кремлем “Року захисника Вітчизни” у 2025 році.

Путін затвердив список з чотирьох доручень для російського уряду, які включають розпорядження про: створення та розвиток мережі “військово-спортивних таборів” для популяризації служби в армії серед молоді; розширення кремлівської програми “Дороги перемоги”; створення онлайн-платформи для організації програм так званого військово-патріотичного виховання для російської молоді; переведення одного дитячого “оздоровчого табору” на цілорічний режим роботи.

“Кремлівська програма “Дорогами Перемоги” спрямована на “виховання патріотичних почуттів у сучасних дітей та молоді” і пропонує безкоштовні екскурсії російськими культурними та історичними місцями “бойової слави” для російських дітей та молоді”, – йдеться у звіті.

Як зауважили експерти, раніше Кремль вже використовував військово-спортивні тренувальні табори “Авангард” для мілітаризації української молоді російськими культурними та історичними наративами.

Аналітики зауважили, що РФ, ймовірно, розширює мережу цих та подібних таборів по всій Росії в межах своїх довгострокових зусиль з формування збройних сил.

Кремль також готується розширити і підвищити статус інших молодіжних так званих військово-патріотичних організацій, таких як “Юнармія” і “Рух перших”, з метою мілітаризації російської молоді.

Водночас він використовує свою програму “Час героїв”, щоб призначити ветеранів війни в Україні на державні посади і мілітаризувати російське суспільство в цілому.

Путін оголосив, що Кремль розглядатиме 2025 рік як “Рік захисника Вітчизни”, вказуючи на те, що він має намір орієнтувати політичні та ідеологічні пріоритети Росії на 2025 рік на російських ветеранів та подальшу мілітаризацію російського суспільства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.