Путін розширює програму мілітаризації молоді для довгострокової війни в Україні – ISW
Джерело: ISW
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
Зазначається, що президент РФ Володимир Путін продовжує розширювати мережу програм так званого військово-патріотичного виховання молоді в Росії та окупованій території України напередодні оголошеного Кремлем “Року захисника Вітчизни” у 2025 році.
Путін затвердив список з чотирьох доручень для російського уряду, які включають розпорядження про: створення та розвиток мережі “військово-спортивних таборів” для популяризації служби в армії серед молоді; розширення кремлівської програми “Дороги перемоги”; створення онлайн-платформи для організації програм так званого військово-патріотичного виховання для російської молоді; переведення одного дитячого “оздоровчого табору” на цілорічний режим роботи.
“Кремлівська програма “Дорогами Перемоги” спрямована на “виховання патріотичних почуттів у сучасних дітей та молоді” і пропонує безкоштовні екскурсії російськими культурними та історичними місцями “бойової слави” для російських дітей та молоді”, – йдеться у звіті.
Як зауважили експерти, раніше Кремль вже використовував військово-спортивні тренувальні табори “Авангард” для мілітаризації української молоді російськими культурними та історичними наративами.
Аналітики зауважили, що РФ, ймовірно, розширює мережу цих та подібних таборів по всій Росії в межах своїх довгострокових зусиль з формування збройних сил.
Кремль також готується розширити і підвищити статус інших молодіжних так званих військово-патріотичних організацій, таких як “Юнармія” і “Рух перших”, з метою мілітаризації російської молоді.
Водночас він використовує свою програму “Час героїв”, щоб призначити ветеранів війни в Україні на державні посади і мілітаризувати російське суспільство в цілому.
Путін оголосив, що Кремль розглядатиме 2025 рік як “Рік захисника Вітчизни”, вказуючи на те, що він має намір орієнтувати політичні та ідеологічні пріоритети Росії на 2025 рік на російських ветеранів та подальшу мілітаризацію російського суспільства.
- Погана координація та мовний бар’єр між північнокорейськими та російськими військовими у Курській області призводять до серйозних проблем на полі бою.
Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.
Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого. Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.
Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.
6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.