Путін заявив, що підтримує китайський мирний план щодо України
Джерело: Reuters
Президент РФ Володимир Путін в інтерв’ю китайським ЗМІ повідомив, що підтримує мирний план КНР щодо припинення війни в Україні та наголосив, що Пекін повністю розуміє, “що стоїть за кризою”.
У коментарі китайському інформагентству Сіньхуа Путін також заявив, що РФ відкрита до перемовин та розв’язання конфлікту. Він зауважив, що перемовини повинні враховувати сьогоднішні лінії фронту та без виводу військ РФ з окупованих територій.
“Ми позитивно оцінюємо підхід Китаю до розв’язання української кризи. У Пекіні справді розуміють її корінні причини та її глобальне геополітичне значення”, – сказав Путін, згідно з російськомовною стенограмою на сайті Кремля.
Він додав, що додаткові принципи, про які Сі повідомив канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, є “реалістичними та конструктивними кроками”, які “розвивають ідею необхідності подолання менталітету холодної війни”.
Додаткові принципи Сі закликають до “охолодження” ситуації, створення умов для відновлення миру та створення стабільності та мінімізації впливу на світову економіку.
Ще понад рік тому Китай представив свій мирний план щодо завершення російсько-української війни, який складається з 12 пунктів. У ньому закладені загальні принципи припинення війни, без жодної конкретики.
Росія позитивно зустріла китайську ініціативу, тоді як Україна і її союзники наголосили, що Китай хоче бути миротворцем, однак у плані відображено “хибний наратив” Росії та не має засудження повномасштабної війни.
На червень 2024 року у Швейцарії запланований “мирний саміт” України. Але Росія не запрошена на нього та загалом відкидає ініціативу як безглузду і каже, що переговори мають враховувати “нові реалії”.
Китай брав участь у деяких підготовчих переговорах до саміту, а Україна доклала великих зусиль, щоб переконати його взяти участь.
- Президент РФ Володимир Путін протягом 16-17 травня здійснить анонсований раніше візит до Китаю.
- Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала лідера Китаю Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Росію на тлі російської ядерної загрози.
Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).