Путін заявив, що підтримує китайський мирний план щодо України
Джерело: Reuters
Президент РФ Володимир Путін в інтерв’ю китайським ЗМІ повідомив, що підтримує мирний план КНР щодо припинення війни в Україні та наголосив, що Пекін повністю розуміє, “що стоїть за кризою”.
У коментарі китайському інформагентству Сіньхуа Путін також заявив, що РФ відкрита до перемовин та розв’язання конфлікту. Він зауважив, що перемовини повинні враховувати сьогоднішні лінії фронту та без виводу військ РФ з окупованих територій.
“Ми позитивно оцінюємо підхід Китаю до розв’язання української кризи. У Пекіні справді розуміють її корінні причини та її глобальне геополітичне значення”, – сказав Путін, згідно з російськомовною стенограмою на сайті Кремля.
Він додав, що додаткові принципи, про які Сі повідомив канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, є “реалістичними та конструктивними кроками”, які “розвивають ідею необхідності подолання менталітету холодної війни”.
Додаткові принципи Сі закликають до “охолодження” ситуації, створення умов для відновлення миру та створення стабільності та мінімізації впливу на світову економіку.
Ще понад рік тому Китай представив свій мирний план щодо завершення російсько-української війни, який складається з 12 пунктів. У ньому закладені загальні принципи припинення війни, без жодної конкретики.
Росія позитивно зустріла китайську ініціативу, тоді як Україна і її союзники наголосили, що Китай хоче бути миротворцем, однак у плані відображено “хибний наратив” Росії та не має засудження повномасштабної війни.
На червень 2024 року у Швейцарії запланований “мирний саміт” України. Але Росія не запрошена на нього та загалом відкидає ініціативу як безглузду і каже, що переговори мають враховувати “нові реалії”.
Китай брав участь у деяких підготовчих переговорах до саміту, а Україна доклала великих зусиль, щоб переконати його взяти участь.
- Президент РФ Володимир Путін протягом 16-17 травня здійснить анонсований раніше візит до Китаю.
- Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала лідера Китаю Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Росію на тлі російської ядерної загрози.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.