Путін здійснить візит до Китаю, плануючи «поглибити стратегічне партнерство»
Джерело: Reuters
Глава Росії Володимир Путін 16 травня відвідає Китай для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, які, як сподівається Кремль, поглиблять стратегічне партнерство між двома геополітичними суперниками Сполучених Штатів.
Китай і Росія оголосили про “безмежне” партнерство у лютому 2022 року, коли Путін здійснив візит до Пекіна за кілька днів до того, як відправив сотні тисяч російських солдатів в Україну, спровокувавши найбільше збройне протистояння в Європі з часів Другої світової війни.
Зауважується, ця поїздка стане для глави РФ першим закордонним візитом після переобрання на новий президентський термін.
Як повідомили у Кремлі, у межах візиту Путні та президент КНР Сі Цзіньпін “детально обговорять весь спектр питань всебічного партнерства і стратегічної співпраці, визначать ключові напрями подальшого розвитку російсько-китайського практичного співробітництва, детально обміняються думками щодо найактуальніших міжнародних та регіональних питань”.
Також зазначається, що за підсумками зустрічі Сі та Путін мають підписати спільну заяву.
Раніше Путін в інтерв’ю китайським ЗМІ повідомив, що підтримує мирний план КНР щодо припинення війни в Україні та наголосив, що Пекін повністю розуміє, “що стоїть за кризою”.
- Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала лідера Китаю Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Росію на тлі російської ядерної загрози.
- Під час другого за сім місяців візиту до Пекіна президент Росії Володимир Путін зустрівся зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Ця зустріч відбулася в той момент, коли відносини Росії з Заходом – під тиском через воєнні дії в Україні та пов’язані з цим санкції.
- США попередили союзників, що Китай посилив свою підтримку Росії включно з наданням даних геопросторової розвідки, щоб допомогти Москві у війні проти України.
- 25 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай повинен припинити підтримувати війну Росії проти Україн, попередивши Пекін у надзвичайно різких висловлюваннях.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.