Путінський вертоліт під обстрілом безпілотників на Курщині – у Міноборони РФ підтвердили інцидент

Під час візиту Володимира Путіна до Курської області 20 травня його вертоліт, за словами російських військових, потрапив у “епіцентр масованої атаки” безпілотників. Командир дивізії ППО РФ Юрій Дашкін в ефірі пропагандистського телеканалу “Росія” заявив, що підрозділи протиповітряної оборони були змушені відбивати удар дронів прямо під час прольоту “борта з верховним головнокомандувачем”.

“Інтенсивність атаки під час прольоту борта з президентом над територією Курської області значно зросла. Тому ми одночасно вели повітряний бій і забезпечували безпеку повітряного простору”, – сказав Дашкін, додавши, що атака була “безпрецедентною”, а Путін опинився “фактично в епіцентрі” удару.

За його словами, російські сили нібито знищили 46 безпілотників, які атакували під час цього інциденту. У попередніх заявах він також стверджував, що з 20 по 22 травня ППО РФ збила понад тисячу дронів.

Про сам переліт Путіна на вертольоті Кремль офіційно не повідомляв. Прокремлівські ЗМІ показували лише кадри з президентським кортежем, стверджуючи, що Путін пересувався автомобілем.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не побачило жодних ознак того, що Росія готується перезапустити окуповану Запорізьку атомну електростанцію та під’єднати її до своєї енергосистеми.

Супутникові знімки свідчать, що цього місяця Китай розмістив два свої найсучасніші бомбардувальники на спірних Парасельських островах у Південнокитайському морі.

Посланець Сполучених Штатів у справах Сирії Томас Баррак заявив, що вірить у досяжність миру між Сирією та Ізраїлем, під час свого першого візиту до Дамаска 29 травня, високо оцінивши очолюваний ісламістами уряд та наголосивши на готовності до діалогу.

Адміністрація президента США Дональда Трампа на завершальній стадії скасувала контракт з компанією Moderna, що розробляла вакцини від пташиного грипу для людей.

Вчені вперше успішно застосували технологію CRISPR-Cas9 для редагування генів павуків. Дослідники з Німеччини розробили протокол мікроін’єкції CRISPR у тіло самок павуків виду Parasteatoda tepidariorum. Це дало змогу змінювати гени потомства — як для вивчення їх функцій, так і для створення нових елементів.