П’ять найпоширеніших помилок кібербезпеки
Джерело: visual capitalist
Кібератаки стають все поширенішими та мають руйнівніші наслідки, створюючи нові ризики для кібербезпеки користувачів всесвітньої павутини.
Попри те, що загрози постійно змінюються, багато найкращих засобів захисту залишаються незмінними. Зокрема мовиться про основні моменти, такі як надійний пароль та уникнення неперевірених посилань.
Проте часто користувачі йдуть на непотрібний ризик через низку факторів. Зокрема за даними Proofpoint, у 2023 році найпопулярнішими помилками кібербезпеки були:
- використання робочих пристроїв для особистих цілей – 29%
- повторне використання чи обмін паролями – 26%
- підключення без використання VPN у публічному місці – 26%
- відповідь на повідомлення від осіб, яких користувачі не знають – 24%
- доступ до невідповідних вебсайтів – 20%
Загалом 71% респондентів відповіли, що робили помилку у кібербезпеці. Щобільше, значна частина з них робили це усвідомлено.
Статистика свідчить, що найпоширеніша помилка – користування робочими пристроями в особистих цілях та повторне використання чи обмін паролями. Респонденти сказали, що допускали ці помилки через зручність, економію часу та терміновість.
На третьому місці – підключення до мереж Wi-Fi у громадських місцях без використання віртуальної приватної мережі (VPN). Це створює ризики, оскільки коли користувач підключається до загальнодоступного Wi-Fi, він наражається на потенційно незахищені мережі.
Хоча більшість вебсайтів і служб використовують протокол TLS (Transport Layer Security) для шифрування облікових даних і особистих повідомлень, не всі з’єднання безпечні. Відтак використання VPN може допомогти запобігти зловмисникам від викрадення особистої інформації шляхом маскування місцезнаходження користувача та інших особистих даних під час перегляду Інтернету.
Тоді як наведені вище дані стосуються найпоширеніших ризиків, на які йдуть користувачі, той самий звіт Proofpoint також висвітлює професійний погляд на те, які ризики насправді є найнебезпечнішими.
Згідно з опитуванням 1050 спеціалістів із безпеки, натискання посилань або завантаження вкладень від когось, кого вони не знають, вважалося найризикованішою дією, яку могли зробити користувачі. Завантажуючи заражений файл, він наражає користувачів на комп’ютерні віруси та зловмисне програмне забезпечення, які шукають особисті дані на комп’ютері чи пристрої.
Крім того, повторне використання паролів становило другу за величиною загрозу безпеці, за нею йшов доступ до невідповідних вебсайтів.
Загалом, існує значний ступінь збігу між найпоширенішими помилками кібербезпеки та найпоширенішими ризиками, на які йдуть користувачі. Відтак наголошується, скільки респондентів можуть не усвідомлювати масштаб ризику, якому вони наражаються, і важливість використання основних інструментів для уникнення фінансових втрат і наслідків.
- У Департаменті кіберполіції Національної поліції України розповіли, як не стати жертвою шахраїв й ворожої пропаганди та як перевіряти інформацію.
24 лютого президент США Дональд Трамп під час спільної пресконференції з главою Франції Емманюелем Макроном, відмовився називати господаря Кремля Володимира Путіна диктатором, пояснивши, що “не використовує такі слова легковажно”.
США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.
Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.
Новий уряд Німеччини більш жорстко ставитиметься до Росії та активніше підтримуватиме Україну. Лідер партії ХДС/ХСС Фрідріх Мерц, майбутній канцлер, виступав за передачу Києву далекобійних ракет Taurus, а тепер заявив про готовність реалізувати європейську безпеку без допомоги США. Окрім того, партнерами його партії можуть стати “яструби” з відхідного уряду.