Рада Безпеки ООН провела засідання щодо ризиків штучного інтелекту для глобального миру та безпеки
Джерело: Euronews
Рада Безпеки ООН скликала історичну сесію для розгляду потенційної загрози штучного інтелекту (ШІ) для міжнародного миру та стабільності.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш попередив Раду, що поява генеративного ШІ може мати дуже серйозні наслідки для міжнародного миру та безпеки, вказавши на його потенційне використання терористами, злочинцями та урядами, що спричиняє “жахливий рівень смерті та руйнувань, широко поширену травму та глибоку психологічну шкоду неймовірного масштабу”.
Як перший крок, генеральний секретар закликав до необхідності створення глобального наглядового органу для моніторингу технології, що швидко розвивається, і сказав, що ООН призначить консультативну раду високого рівня з питань штучного інтелекту, яка звітуватиме про варіанти глобального управління ШІ до кінця року.
Передбачена рада включатиме спеціалістів у галузі ШІ, які пропонуватимуть свій досвід урядам і адміністративним органам, яким може бракувати технічних знань, необхідних для ефективної боротьби із викликами, пов’язаними з загрозами ШІ.
Глава ООН також сказав, що вітає заклики деяких країн створити новий орган для підтримки глобальних зусиль з управління ШІ, “натхненний такими моделями, як Міжнародне агентство з атомної енергії, Міжнародна організація цивільної авіації або Міжурядова група експертів зі зміни клімату”.
Джек Кларк, співзасновник компанії Anthropic, що займається штучним інтелектом, і колишній політичний директор OpenAI, також виступив, щоб попередити, що великим технологічним компаніям не можна довіряти гарантії безпеки системи, які ми ще не розуміємо, і які схильні до “хаотичної або непередбачуваної поведінки”.
“Це схоже на те, що ми будуємо двигуни, не розуміючи науки про процеси згоряння”, – зазначив він.
Минулого місяця законодавці Європейського Союзу успішно схвалили перший у світі широкий набір правил для штучного інтелекту. Ця є значним кроком вперед, оскільки органи влади в усьому світі прагнуть контролювати та керувати впливом технологій ШІ.
- В Японії університети розроблятимуть власні правила щодо використання ШІ.
- ЗС Ізраїлю стали використовувати штучний інтелект для автоматизовного вибору цілей під час авіаударів. Зокрема йдеться про організацію матеріально-технічного забезпечення під час ведення війни з Іраном.
- Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.