Рада Безпеки ООН провела засідання щодо ризиків штучного інтелекту для глобального миру та безпеки

Джерело: Euronews

Рада Безпеки ООН скликала історичну сесію для розгляду потенційної загрози штучного інтелекту (ШІ) для міжнародного миру та стабільності.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш попередив Раду, що поява генеративного ШІ може мати дуже серйозні наслідки для міжнародного миру та безпеки, вказавши на його потенційне використання терористами, злочинцями та урядами, що спричиняє “жахливий рівень смерті та руйнувань, широко поширену травму та глибоку психологічну шкоду неймовірного масштабу”.

Як перший крок, генеральний секретар закликав до необхідності створення глобального наглядового органу для моніторингу технології, що швидко розвивається, і сказав, що ООН призначить консультативну раду високого рівня з питань штучного інтелекту, яка звітуватиме про варіанти глобального управління ШІ до кінця року.

Передбачена рада включатиме спеціалістів у галузі ШІ, які пропонуватимуть свій досвід урядам і адміністративним органам, яким може бракувати технічних знань, необхідних для ефективної боротьби із викликами, пов’язаними з загрозами ШІ.

Глава ООН також сказав, що вітає заклики деяких країн створити новий орган для підтримки глобальних зусиль з управління ШІ, “натхненний такими моделями, як Міжнародне агентство з атомної енергії, Міжнародна організація цивільної авіації або Міжурядова група експертів зі зміни клімату”.

Джек Кларк, співзасновник компанії Anthropic, що займається штучним інтелектом, і колишній політичний директор OpenAI, також виступив, щоб попередити, що великим технологічним компаніям не можна довіряти гарантії безпеки системи, які ми ще не розуміємо, і які схильні до “хаотичної або непередбачуваної поведінки”.

“Це схоже на те, що ми будуємо двигуни, не розуміючи науки про процеси згоряння”, – зазначив він.

Минулого місяця законодавці Європейського Союзу успішно схвалили перший у світі широкий набір правил для штучного інтелекту. Ця є значним кроком вперед, оскільки органи влади в усьому світі прагнуть контролювати та керувати впливом технологій ШІ.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.