Рада дозволила перевіряти роботодавців через скарги про цькування
Джерело: Верховна Рада
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Документом вносяться зміни до статті 16 Закону “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, котрими пропонується встановити, що у період дії воєнного стану Державна служба з питань праці за заявою працівника або профспілки можуть здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин, вчинення мобінгу (цькування) та законності припинення трудових договорів.
У пояснювальній записці пояснили, що за 2023 рік надійшло 553 звернення щодо ознак мобінгу працівників на робочому місці. Проте, під час дії воєнного стану перевірки роботодавців через мобінг заборонялися.
Тож, прийнятий закон забезпечить можливість проведення позапланових заходів державного нагляду з питань вчинення мобінгу (цькування) під час дії правового режиму воєнного стану.
Довідка. Адміністративна відповідальність за мобінг працівника для громадян передбачений штраф від 850 до 1 700 гривень або громадські роботи від 20 до 30 годин. Тоді як підприємцям та посадовцям загрожує штраф від 1 700 до 3 400 гривень або громадські роботи від 30 до 40 годин.
- Міноборони звільнило очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомлялось про цькування та побиття курсантів у цьому закладі.
- Поліція Фінляндії оголосила, що 12-річний хлопець, який підозрюється у влаштованій напередодні стрілянині в початковій школі Вантаа, убивши одного зі своїх однокласників і серйозно поранивши ще двох, став жертвою шкільного булінгу. Правоохоронці наголосили, що саме цей факт став мотивом стрілянини.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.