Рада дозволила перевіряти роботодавців через скарги про цькування
Джерело: Верховна Рада
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Документом вносяться зміни до статті 16 Закону “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, котрими пропонується встановити, що у період дії воєнного стану Державна служба з питань праці за заявою працівника або профспілки можуть здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин, вчинення мобінгу (цькування) та законності припинення трудових договорів.
У пояснювальній записці пояснили, що за 2023 рік надійшло 553 звернення щодо ознак мобінгу працівників на робочому місці. Проте, під час дії воєнного стану перевірки роботодавців через мобінг заборонялися.
Тож, прийнятий закон забезпечить можливість проведення позапланових заходів державного нагляду з питань вчинення мобінгу (цькування) під час дії правового режиму воєнного стану.
Довідка. Адміністративна відповідальність за мобінг працівника для громадян передбачений штраф від 850 до 1 700 гривень або громадські роботи від 20 до 30 годин. Тоді як підприємцям та посадовцям загрожує штраф від 1 700 до 3 400 гривень або громадські роботи від 30 до 40 годин.
- Міноборони звільнило очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомлялось про цькування та побиття курсантів у цьому закладі.
- Поліція Фінляндії оголосила, що 12-річний хлопець, який підозрюється у влаштованій напередодні стрілянині в початковій школі Вантаа, убивши одного зі своїх однокласників і серйозно поранивши ще двох, став жертвою шкільного булінгу. Правоохоронці наголосили, що саме цей факт став мотивом стрілянини.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.