Рада громадського контролю НАБУ закликає депутатів не підтримувати законопроєкт №12414
Джерело: Рада громадського контролю НАБУ/Facebook
Рада громадського контролю при НАБУ закликає депутатів не підтримувати зміни до законопроєкту №12414, які загрожують незалежності антикорупційних органів.
Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України висловила стурбованість у зв’язку з підготовкою у Верховній Раді правок до законопроєкту №12414, які можуть суттєво вплинути на роботу антикорупційних органів України.
Зокрема, запропоновані зміни надають Генеральному прокурору такі повноваження:
- вилучати справи з підслідності НАБУ та доручати їх розслідування іншим органам;
- бути фактичним керівником САП та передавати повноваження прокурора САП іншим прокурорам;
- давати детективам НАБУ обов’язкові письмові вказівки;
- самостійно закривати провадження щодо топ посадовців.
Процесуальна автономія САП також суттєво обмежується:
- прокурори САП будуть позбавлені можливості визначати підслідність НАБУ у виняткових випадках;
- керівник САП не зможе вирішувати спори щодо підслідності справ, які може розслідувати НАБУ;
- керівник САП втратить повноваження змінювати апеляційні чи касаційні скарги, подані прокурорами САП.
“Окремо звертаємо увагу на можливе порушення статті 116 Регламенту Верховної Ради України, адже запропоновані правки кардинально змінюють предмет регулювання законопроєкту №12414”, – йдеться у заяві.
У Раді громадського контролю при НАБУ повідомили про відсутність у публічному доступі тексту правок, які планують винести на голосування найближчим часом, і наголосили на ризиках, пов’язаних з їх ухваленням:
“З огляду на відсутність тексту правок у публічному доступі та інформацію про можливе голосування найближчим часом, ми вважаємо за необхідне публічно звернути увагу народних депутатів на те, що ухвалення таких змін може поставити під сумнів не лише незалежність НАБУ та САП, але й довіру до всієї антикорупційної системи”
Рада громадського контролю при НАБУ також звернулася до народних обранців із закликом не підтримувати ці законодавчі зміни.
“РГК НАБУ закликає народних обранців не підтримувати ці законодавчі зміни. НАБУ та САП були створені, за підтримки міжнародних партнерів, як незалежні інституції, захищені від політичного впливу, — і саме такими вони мають залишатися”, – наголосили в заяві.
- Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, підготовленого до другого читання. У заяві попередили, що у разі його ухвалення керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.
- 21 липня повідомлялось, що у різних областях України проходили обшуки в співробітників НАБУ в межах спецоперації з “нейтралізації російського впливу” на бюро.
- Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України провели щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
- Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
Ветеран Дмитро Козятинський збирає акцію протесту проти підпорядкування НАБУ та САП Офісу генпрокурора.
Суд визнав винним британця, який за гроші надав російській розвідці особисту інформацію про колишнього міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса.
22 липня з офіційним візитом до столиці прибув міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар.
Сьогодні, 22 липня, святкує 70-річний ювілей американський актор Віллем Дефо.
Ряд французьких міст ввели нічну комендантську годину для дітей після хвилі насильства, пов’язаного з торгівлею наркотиками.