Рада пропонує дозволити балотуватися в депутати тим, хто живе за кордоном під час війни

Джерело: проєкт №11300

В Україні запропонували внести зміни до Виборчого кодексу, які мають на меті підвищити рівень справедливості та рівноправ’я у виборчих процесах. Однією з ключових ініціатив є внесення поправок, що дозволять особам, які залишили країну під час війни, зберегти право балотуватися на пост президента чи народного депутата.

Згідно з новим проєктом закону, перебування за кордоном під час війни не буде перешкодою для участі у виборчих процесах. Зазначено, що цю норму переглядають з урахуванням того, що під час великої війни багато людей виїхали з країни.

Окрім цього, проєкт передбачає впровадження механізмів боротьби з сексизмом у виборчих кампаніях та заборону розповсюдження агітаційних матеріалів, які містять ознаки гендерної дискримінації.

Додатково пропонують впровадити механізм зміцнення гендерної рівності. Він полягає у збереженні порядкового номера кандидата у виборчих списках у випадку, якщо той вибув. У такому разі наступний депутат за черговістю має бути тієї ж статі.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У неділю, 23 червня, християни східного обряду святкують День Святої Трійці або П’ятидесятницю.