Зеленський: «мої п’ять років» президентства ще не закінчились і їх «неетично» підсумовувати

Джерело: інтервʼю Володимира Зеленського для Reuters

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Reuters сказав, що його “п’ятирічний” термін президентства ще не закінчився через воєнний стан, тому буде “неетично” оцінювати свою діяльність зараз.

Главу держави спитали: “Як Ви впорались за свої п’ять років?”, на що Зеленський відповів: 

“Мої п’ять років ще не закінчились, через воєнний стан вони продовжуються. Я не можу оцінювати свою діяльність, мені здається, що це просто не дуже етично. Я думаю, що погляд завжди справедливий десь збоку. І я не буду сперечатись з цим поглядом, якщо чесно і не збираюсь. Справедливість вона завжди десь посередині”. 

Зеленський додав, що радий, що українці “не закривали очі на всі виклики” і, що він є Президентом народу, який “не обернувся спиною, нікуди не побіг, а відстояв все, що могли”. 

“Але як я сказав, ще все це не закінчено і я вважаю, що нам потрібно пройти цей шлях до кінця, бажано переможного. Хоч сьогодні трішки скептично дивляться вже на слово “перемога” і я розумію. Це складно, тому що це довго”, – сказав він.

Глава держави додав, що незалежності держави в дійсності “не буває без випробувань” і вони дуже важкі для українців.

“Я пишаюсь, що я Президент України – ось моє відношення до всіх цих п’яти років”, – закінчив свою відповідь Зеленський.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.