Рада ухвалила закон про «знижку» в 50% при добровільній сплаті штрафу ТЦК

Джерело: картка законопроєкту №12093, Ярослав Железняк

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12093, за яким військовозобов’язані, які ухиляються від мобілізації, можуть отримати “знижку” в 50% у разі добровільного визнання порушення і сплати штрафу.

Нардеп від партії “Голос” Ярослав Железняк повідомив, що закон ухвалили в цілому. Його підтримали 240 парламентарів.

Законопроєкт №12093 передбачає “знижку” в 50% при добровільному визнанні порушення і сплаті штрафу від ТЦК: якщо особа, яка вчинила адміністративне правопорушення за статями про порушення військового обліку упродовж 10 календарних днів з дня набрання постановою законної сили сплатила не менше, ніж 50% розміру штрафу, така постанова вважається виконаною.

Тобто, якщо людина самостійно звернеться до уповноважених органів та добровільно сплатить штраф, його сума зменшиться до 8500 грн замість 17 000 грн. Це передбачає нова стаття 300-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У разі несплати штрафу протягом 30 днів постанова підлягає примусовому виконанню.

Крім цього, в документі передбачається спрощений механізм оформлення штрафів. Військовозобов’язаний, що порушив облік, зможе подати заяву через електронний кабінет у мобільному застосунку “Резерв+”. Після цього керівник ТЦК та СП винесе постанову про накладення штрафу без необхідності присутності особи на розгляді справи. У разі добровільної сплати штрафу протягом 10 днів постанова вважатиметься виконаною.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.