Рада ЄС офіційно ухвалила новий пакет санкцій проти РФ: про що в ньому йдеться

Джерело: Суспільне

“Рада ЄС з загальних питань щойно ухвалила потужний та ефективний 18-й пакет санкцій проти Росії. Він включає нові значні енергетичні, фінансові та торговельні заходи”, — розповіли “Суспільному” у Данському головуванні в ЄС.

Раніше нові санкції погодили на рівні послів ЄС, а тепер же вони вважаються офіційно ухваленими.

Пакет містить обмеження для РФ у 3 сферах – енергетичній, фінансовій та торговельній.

Енергетика:

  • Зниження граничної ціни на сиру нафту, встановленої G7, з 60 доларів США до приблизно 47,6 долара США за барель, а також запровадження процедури динамічного перегляду граничної ціни на нафту для забезпечення її дієвості.
  • Заборона імпорту нафтопродуктів, вироблених з російської нафти, отриманої в будь-якій третій країні (крім Норвегії, Великої Британії, США, Канади, Швейцарії).
  • Нова заборона на транзакції, пов’язані з трубопроводами “Північний потік-1” і “Північний потік-2”.
  • Додаткові 105 суден “тіньового флоту” потрапили під заборону на доступ до портів і шлюзів та перевантаження з судна на судно.

Фінанси:

  • Розширення чинних санкцій на SWIFT до повної заборони транзакцій, із включенням ще 22 російських банків (майже подвоєння списку).
  • Заборона транзакцій для Російського фонду прямих інвестицій, його інвестицій та фінансових установ, що підтримують ці інвестиції. 4 російські компанії, в які інвестував цей фонд, включені до переліку.
  • Знизили поріг умов для включення у санкційні списки фінансових та кредитних установ третіх країн, які порушують санкції або підтримують російську військову машину. Також розширили заборону на транзакції з юридичними особами третіх країн, які обходять заборони, пов’язані з нафтою.

Торгівля:

  • Санкції проти 26 нових юросіб, у тому числі 11 у третіх країнах, окрім РФ (7 у Китаї, у тому числі 3 у Гонконгу, та 4 у Туреччині).
  • Додаткові експортні заборони, щоб обмежити доступ РФ до технологій подвійного призначення, у тому числі станків, які використовуються у процесі виробництва “Іскандерів”;
  • Розширення заборони на транзит на окремі економічно важливі товари (8 CN codes), що використовуються у будівництві, транспорті, енергетиці.
  • До переліку товарів, на які поширюється заборона на експорт, додали нові позиції, зокрема машини, хімікати, деякі метали та пластмаси.

Ухвалення нових санкцій вже привітав президент України Володимир Зеленський.

“Рішення Євросоюзу, для якого ми всі разом активно працювали. Вдалося зробити сильнішим 18-й пакет санкцій проти Росії за цю війну, і сьогодні пакет затверджений. Дякую всім, хто допомагав”, – написав він.

  • Рада ЄС ухвалила рішення запровадити нові санкції проти дев’яти осіб і шести організацій, причетних до дестабілізаційної діяльності Росії за кордоном, зокрема до маніпулювання інформацією та втручання в політичні процеси інших держав.
  • 7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
  • Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання нового санкційного пакета, спрямованого на блокування фінансових схем Росії, зокрема операцій з використанням криптовалют. Санкції ініційовані за поданням Національного банку України та частково синхронізовані з партнерами України.

У п’ятницю, 18 липня, Рада Європейського Союзу з загальних питань офіційно ухвалила 18-й пакет санкцій проти Росії.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Верховна Рада проголосувала за склад уряду новопризначеної прем’єр-міністерки Юлії Свириденко.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про призначення Юлії Свириденко премʼєр-міністеркою.