Радник Путіна заявив, що СРСР «юридично» продовжує існувати
Джерело: The Moscow Times
Радник глави Росії Антон Кобяков під час Петербурзького міжнародного юридичного форуму заявив, що, мовляв, Радянський Союз “з юридичного погляду досі існує”. За його словами, таку думку давно висловлюють “фахівці з конституційного права” — зокрема закордонні.
Чому вони так кажуть? Вони кажуть так тому, що було порушено процедуру так званого розпуску СРСР. Якщо З’їзд народних депутатів, він же З’їзд Рад у 1922 році створював СРСР, то й розпускати треба було його за рішенням З’їзду цих депутатів, — висловився Кобяков.
Радник Путіна також поставив під сумнів юридичну спроможність підписаних 8 грудня 1991 Біловезьких угод.
Акти пізніше ратифікували Верховні ради РРФСР, УРСР та БРСР, а це взагалі не в їхній компетенції, — наголосив він.
Окрім того, спираючись на власну “логіку”, Кобяков назвав російське вторгнення в Україну “внутрішнім процесом”.
Якщо СРСР не розпущений, то логічно з правового погляду виходить, що українська криза — це внутрішній процес, — додав він.
Ідея про те, що СРСР нібито продовжує існувати, вже тривалий час фігурує у російському просторі. На початку 2000-х довкола цієї концепції сформувалося кілька рухів, учасники яких називали себе “громадянами СРСР”. Вони, зокрема, відмовлялися визнавати російські документи, проходити військову службу та оплачувати комунальні послуги. У 2022 році міністерство юстиції Росії визнало рух екстремістським та внесло його до відповідного списку. Того ж року лідера руху Сергія Тараскіна засудили до восьми років позбавлення волі за створення екстремістської організації.
Втім, також Володимир Путін раніше неодноразово висловлював жаль про розпад Радянського Союзу. Зокрема, він називав цю подію “найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття”.
- Президент Росії Володимир Путін видав указ про пошук за кордоном майна, яке колись належало СРСР або Російській імперії.
- Фахівці ISW зауважили, що російський президент Володимир Путін значно активізував свої давні зусилля зі створення інформаційних умов для майбутньої ескалації проти країн Балтії.
- Британські розвідники оцінили, як повномасштабне вторгнення РФ в Україну вплинуло на відносини Росії з колишніми державами-членами СРСР.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.