Рахункова палата виявила мільйонні порушення телеканалу «Рада»
Джерело: рух ЧЕСНО
Компанія “Кінокіт”, яку пов’язують із колишнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком, отримала контракти на суму понад 276 мільйонів гривень для створення контенту для парламентського телеканалу “Рада”. Частину підрядів “Кінокіт” міг отримати без конкуренції.
Аудит Рахункової палати, що охоплює 2020–2023 роки, виявив, що частину підрядів компанія могла отримати без конкуренції. Телеканал “Рада” проводить мистецькі конкурси за власними правилами, оскільки відсутнє типове положення, яке б регулювало ці процедури. Згідно з умовами таких конкурсів, достатньо участі одного учасника для їх проведення.
Засновницею компанії є Юлія Дроздова, випускниця “Української кіношколи”, створеної дружиною Кирила Тимошенка.
Окрім ситуації з контрактами, аудит також виявив, що парламентські установи не мають документів на право користування чотирма земельними ділянками загальною площею 126 тис. квадратних метрів та 33 об’єктами нерухомості. Деякі об’єкти, зокрема база відпочинку “Пуща-Водиця”, залишаються без оформлення через затримки в роботі Київської міської ради.
За даними аудиту, у 2021–2022 роках телеканал “Рада” надавав своє майно у безоплатне користування, що спричинило збитки державі в 4,8 млн гривень. Також канал не оприлюднив вчасно звіти про виконання договорів на 22,9 млн гривень, порушуючи законодавство у сфері публічних закупівель.
В Апараті Верховної Ради запевняють, що всі звіти були оприлюднені, хоча й із затримкою, яка, за їх словами, не спричинила фінансових порушень. Там також стверджують, що мистецькі конкурси проводилися відкрито, з попереднім оприлюдненням умов на сайті телеканалу.
Протягом аналізованого періоду на утримання та придбання майна парламентських установ витратили 1,5 млрд гривень, що становить 16,6% від усіх видатків Верховної Ради.
Зауважимо, довіра українців до телемарафону, частиною якого є телеканал “Рада”, знижується. Лише 17% громадян вважають його актуальним, тоді як у грудні 2023 року таких було на 5% більше.
За даними журналістів “Главкому”, аудит Рахункової палати свідчить, що державний телеканал “Рада” де-факто захопила приватна компанія “Кінокіт”, і ніхто її не контролює.
Протягом грудня 2021 та першого півріччя 2022 року телеканал не перевіряли, тому “Кінокіт” могла витрачати бюджетні кошти так, як вирішить сама. Так, наприклад, програму “Насправді” виготовляли 11 разів за три дні, замість трьох, як йшлось у договорі.
До того ж, з грудня 2021 року телеканал не оформив договори оренди на три приміщення, де тривалий час проводились зйомки. Так само було і з урядовими приміщеннями. У першій половині 2022 року компанія використовувала мобільну студію “Кабінет Міністрів” для зйомок, які оплачувалися коштом платників податків.
Аудитори також виявили, що Кінокіт постійно “перемагала” в конкурсах без інших учасників. З грудня 2021 року по перше півріччя 2022 року телеканал “Рада” підписав з компанією шість договорів на 92,6 млн грн за результатами внутрішніх мистецьких конкурсів.
Довідка: За даними Youcontrol, ТОВ “Кінокіт” з грудня 2021 року фірма належить Юлії Дроздовій, яка була юридичною радницею компанії Meylor Global LLP. Компанію контролює Тімур Міндіч, співвласник “Кварталу 95”. Дроздова також є випускницею Української кіношколи, заснованої дружиною ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, з яким пов’язували “Кінокіт”.
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- У межах проєкту Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR) українську владу закликали суттєво переглянути формат телемарафону “Єдині новини” та обговорити можливість його закриття.
- Співголова фракції “ЄС” Ірина Геращенко заявила, що керівник телеканалу “Рада” отримує на місяць 94 тисячі гривень. Тим часом регламентний комітет Верховної Ради провалив проєкт постанови про висвітлення роботи парламенту.
В Одесі невідомі активісти залишили напис “Геть кацапа” на памʼятниках російському письменнику Олександру Пушкіну, князеві Михайлу Воронцову та монументі Апельсина.
У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ).
Херсонська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом за фактом воєнного злочину, що спричинив загибель людини. Російські війська вкотре поцілили дроном у цивільний автомобіль у Херсоні.
В іспанському місті Сорія рік тому зник чоловік. Завдяки Google Maps правоохоронці знайшли його тіло і ймовірного убивцю.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що до нього надійшло повідомлення про побиття чоловіка працівниками Ковельського міського ТЦК та СП.