Ракетний удар по Покровську: кількість загиблих зросла до 9
Джерело: Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, у своєму вечірньому зверненні 8 серпня повідомив, що внаслідок двох ракетних ударів росіян по Покровську 7 серпня, загинуло 9 осіб, ще 82 – поранені.
Зеленський повідомив, що о другій половині дня 8 серпня рятувальні роботи у Покровську були завершені.
“Дев’ять людей загинули. Мої співчуття рідним і близьким… 82 поранені. Усім надається необхідна допомога. Серед поранених – двоє дітей, обидва хлопці, один із них у важкому стані… Його звати Микита, всього лише 11 років дитині, учень 6-го класу школи. Бажаю якнайшвидшого одужання всім, хто постраждав від цієї чергової російської підлості”, – сказав президент.
Він також наголосив на тому, що другий ракетний удар росіяни завдали у той момент, коли почалась ліквідація наслідків першого удару.
ДОВІДКА: увечері 7 серпня – о 19:15 та 19:52 російські окупаційні війська вдарили ракетами “Іскандер” по центру міста Покровськ.
Унаслідок удару окупанти зруйнували та пошкодили багатоповерхівки, приватні будинки, адміністративні будівлі, заклади харчування, готель.
- 7 серпня внаслідок ракетної атаки РФ по Покровську зазнав поранень поліціянт і герой фільму “20 днів у Маріуполі” Володимир. У нього осколкові поранення, його ушпиталили.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.