Ранні випробування показали, що ChatGPT може пілотувати космічний корабель
Джерело: Live Science
Команди дослідників перевірили, наскільки ефективно великі мовні моделі (LLM) можуть керувати космічним апаратом. В результаті ChatGPT посів друге місце в міжнародному змаганні зі симуляції автономного пілотування.
Дослідники давно зацікавлені в розробці автономних систем управління супутниками та навігації космічних апаратів. У майбутньому супутників буде просто занадто багато, щоб людина могла керувати ними вручну. Разом з тим для дослідження далекого космосу обмеження швидкості світла означає, що люди не зможуть безпосередньо керувати космічними апаратами в реальному часі. Тому, люди працюють над автоматизацією космічних польотів.
Щоб заохотити інновації, в останні роки дослідники аеронавтики створили Kerbal Space Program Differential Game Challenge – своєрідний ігровий майданчик, щоб дозволяє спільноті проєктувати, експериментувати і тестувати автономні системи в реалістичному середовищі. Випробування складається з декількох сценаріїв, таких як місія переслідування і перехоплення супутника та місія ухилення від виявлення.
У статті, яка буде опублікована в Journal of Advances in Space Research, міжнародна команда дослідників описала, як працювала з комерційно доступними великими мовними моделями, як-от ChatGPT і Llama.
Науковці вирішили використовувати LLM, бо традиційні підходи до розробки автономних систем вимагають багато циклів навчання, зворотного зв’язку та вдосконалення. Але природа завдання Kerbal полягає в тому, щоб бути максимально реалістичним, а отже місії тривають лише кілька годин. Це означає, що було б непрактично постійно вдосконалювати модель. Великі мовні моделі вже натреновані на великих обсягах людського тексту, тому їм легше “пояснити” ситуацію і дати задачу.
Дослідники розробили метод перекладу заданого стану космічного апарату та його мети у вигляді тексту. Потім вони передали його LLM і попросили його дати рекомендації, як орієнтувати і маневрувати космічним апаратом. Потім дослідники розробили шар перекладу, який перетворив текстовий висновок великої мовної моделі у функціональний код, який міг керувати змодельованим транспортним засобом.
За допомогою невеликої серії підказок і деяких тонких налаштувань дослідники змусили ChatGPT виконати багато тестів, і зрештою він посів друге місце в нещодавньому конкурсі. Перше місце посіла модель, заснована на спеціально розроблених фізичних рівняннях.
- У вівторок, 10 червня, користувачі по всьому світу скаржились на проблеми у роботі штучного інтелекту ChatGPT.
- ChatGPT від OpenAI програв у шаховій партії старій ігровій консолі Atari 2600, яка була випущена ще у 1977 році і має всього 128 байтів оперативної пам’яті.
- Норвежець Арве Ялмар Холмен подав скаргу на те, що чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT заявив, що він убив своїх синів і був ув’язнений на 21 рік.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
У французькому місті Сен-Етьєн-о-Мон глядачі другого етапу велозмагань “Тур де Франс” залізли на надгробки на місцевому цвинтарі, щоб краще бачити перегони — це викликало хвилю критики.