Расмуссен розкритикував повільну підготовку до розміщення європейських військ в Україні
Джерело: Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю Радіо Свобода
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.
За словами Расмуссена, ключові аспекти, зокрема мандат майбутньої місії, умови участі країн та конкретні держави-учасниці досі не визначені публічно.
Я не хочу, щоб коаліція охочих перетворилася на коаліцію очікування… Зазвичай у Європі ми витрачаємо багато часу на обговорення та розмови, і занадто мало зусиль витрачається на вжиття заходів, – додав він.
Система безпеки Європи, за словами колишнього генсека НАТО, нині зазнає фундаментальних змін.
Занадто тривалий час ми покладалися на модель, котра більше не працює – поєднання дешевої енергії з Росії, дешевих товарів з Китаю та дешевої безпеки з боку США, – пояснив він, закликавши до зміцнення оборонного потенціалу європейських країн і посилення єдності.
Расмуссен попередив, що російські оборонні інвестиції зараз більші, ніж сукупні оборонні інвестиції решти Європи.
Ми повинні щонайменше подвоїти європейські інвестиції в оборону. Я знаю з досвіду спілкування з Путіним та іншими автократами, що вони поважають лише силу, єдність та тверду позицію… Якщо ми діятимемо спільно — тоді зможемо протистояти, – резюмував він.
Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
Днями президент Франції Емманюель Макрон заявив, що запропоновані миротворчі сили будуть здатні дати відсіч російському вторгненню, якщо Москва вирішить знову напасти на Україну.
- За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.
- Державний секретар США Марко Рубіо застеріг Росію від затягування з переговорами про припинення вогню.
- Розміщення миротворчих військ в Україні, котре запропонували Велика Британія та Франція в межах угоди про припинення вогню з Росією, – це питання, яке має вирішити Київ, а не Москва, заявив президент Франції Емманюель Макрон.
- Французький президент Емманюель Макрон повідомив, що низка європейських та неєвропейських країн висловила бажання приєднатися до коаліції для розгортання військ в Україні.
- Дипломати з Пекіна звернулися до ЄС щодо участі у миротворчому контингенті в Україні.
- 1 березня президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру відмовлятися від курсу в НАТО та проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.
19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.