Регулярне вживання йогурту може зменшити ризик розвитку раку товстої кишки – дослідження

Джерело: Health

Дослідження, опубліковане в журналі Gut Microbes, показало, що регулярне вживання двох і більше порцій йогурту на тиждень пов’язане зі зниженим ризиком проксимального раку товстої кишки. Вчені вважають, що це може бути пов’язано з наявністю біфідобактерій у йогурті.

Йогурт містить пробіотики, які позитивно впливають на мікробіом кишечника. За словами доктора медичних наук Пейтона Бероокіма з відділення гастроентерології медичного центру Cedars-Sinai, регулярне вживання йогурту сприяє збільшенню популяції корисних бактерій у кишечнику.

Проксимальний колоректальний рак розвивається у правій частині товстої кишки й має вищу смертність порівняно з дистальним раком, який виникає в лівій частині.

Позитивний тип біфідобактерій виявляється у третині випадків раку товстої кишки, зазначив доктор медичних наук Шуджі Огіно, професор Гарвардської школи громадського здоров’я.

Попри визнану користь бактерій, що містяться в йогурті, їхній вплив на рак товстої кишки залишався під питанням. Дослідники вирішили з’ясувати цей зв’язок, проаналізувавши довгострокові дані великої кількості учасників.

Вони використали інформацію з двох масштабних досліджень – NHS та HPFS, які з 1970-х і 1980-х років відстежували харчові звички понад 150 000 людей. Дані охоплювали споживання цукру, алкоголю, клітковини, загальної кількості калорій і йогурту без урахування його жирності, доданого цукру чи ароматизаторів.

Вчені зібрали зразки тканин, щоб визначити випадки колоректального раку, проаналізувавши дані понад 132 000 учасників. Дослідження показало, що 31% випадків були біфідобактеріями-позитивними, а 69% – біфідобактеріями-негативними.

Дослідники використали скориговані коефіцієнти ризику для аналізу зв’язку між споживанням йогурту та видами колоректального раку. Хоча вживання двох і більше порцій йогурту на тиждень не впливало на загальний ризик захворювання, воно знижувало ризик біфідобактеріального раку на 20%.

Проте дослідження про зв’язок між йогуртом і колоректальним раком ще не завершена. Поточне дослідження має обмеження, але все більше досліджень свідчать, що живі культури йогурту та інших ферментованих продуктів з пробіотиками можуть позитивно впливати на кишківник.

  • Щоденне вживання апельсина може зменшити ризик депресії на 20%, свідчить дослідження, опубліковане у журналі Microbiome. Вчені припускають, що цитрусові сприяють росту бактерії Faecalibacterium prausnitzii у кишківнику, що впливає на вироблення серотоніну та дофаміну – нейротрансмітерів, які покращують настрій.
  • У новому дослідженні науковці повідомили, що ліки, що містять сполуки квітки наперстянки та використовуються для лікування серцевих захворювань, змогли зупинити поширення метастазів раку молочної залози у пацієнтів.

  • Протягом століть шоколад вважався не лише смачним, а й корисним для здоров’я, зокрема для серця. Сьогодні науковці продовжують вивчати вплив шоколаду на серце, але результати досліджень залишаються неоднозначними.

В Австрійських Альпах 10-тижневий хлопчик із Лейпцига вижив після падіння з приблизно 50-метрового гірського схилу.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

Російські війська скинули на середмістя Добропілля, що на Донеччині, 500-кілограмову авіабомбу.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.

АРМА виявило активи учасників організованої злочинної групи, котрі привласнили понад 10,7 млн грн на схемі з фіктивним постачанням дронів для Сил оборони.