Регулярні тренування полегшують симптоми похмілля – дослідження

Джерело: StudyFinds

Нещодавнє дослідження припускає, що регулярні фізичні вправи можуть допомогти зменшити симптоми похмілля.

У дослідженні, опублікованому в журналі Addictive Behaviours, взяли участь 1 676 студентів, які пережили похмілля за останні три місяці. Усі учасники мали щонайменше 30 хвилин помірної фізичної активності на тиждень. Вони заповнили онлайн-анкети, в яких оцінювали свої звички щодо вживання алкоголю, рівень фізичної активності, а також частоту і тяжкість симптомів похмілля. Рівень активності оцінювався шляхом розрахунку інтенсивності активності та кількості годин.

Результати показали, що рівень фізичної активності пов’язаний зі зменшенням симптомів похмілля: ті, хто більше займався спортом, відчували симптоми менш інтенсивно.

Хоча дослідження виявило лише кореляцію, є кілька можливих механізмів, які можуть пояснити, чому спорт полегшує похмілля.

1. Зменшує біль

Похмілля викликає фізичний біль, зокрема головний та м’язовий, через зневоднення, запалення та порушення сну. Алкоголь знижує рівень рідини навколо мозку, що спричиняє головний біль, а також викликає вивільнення цитокінів, які можуть викликати м’язові болі.

Своєю чергою, фізичні вправи сприяють вивільненню ендорфінів – природних знеболювальних, що можуть знизити сприйняття болю під час похмілля.

2. Краща якість сну

Похмілля зазвичай супроводжується поганою якістю сну: алкоголь знижує тривалість швидкого сну і може призводити до частих пробуджень через зневоднення і часті походи в туалет.

Регулярні фізичні вправи покращують сон, регулюючи циркадний ритм, що підвищує тривалість та якість сну і зменшує кількість прокидань. Це допомагає краще виспатися після вживання алкоголю та покращує відновлення після похмілля.

3. Покращує метаболізм

Регулярна фізична активність сприяє покращенню метаболізму, що може полегшити ефективну переробку алкоголю. Хороша швидкість метаболізму може допомогти ефективніше виводити алкоголь та його побічні продукти з організму. Фізичні вправи також покращують кровообіг, що може сприяти виведенню ацетальдегіду. Це токсична хімічна речовина, що виділяється з алкоголю і суттєво впливає на симптоми похмілля.

4. Зменшує запалення

Алкоголь викликає запальну реакцію (захисний механізм організму, який працює проти шкідливих патогенів і речовин), що може посилити симптоми похмілля.

Він вивільняє хімічні речовини, так звані цитокіни, які сприяють запаленню, що допомагає боротися з інфекціями або травмами. Однак у випадку похмілля це запалення може погіршити такі симптоми, як головний біль, біль у м’язах, втома та чутливість до світла і звуку. Підвищена імунна реакція організму посилює ці неприємні відчуття, роблячи похмілля більш інтенсивним.

Але фізичні вправи мають протизапальні властивості. Це означає, що люди, які регулярно займаються спортом, можуть відчувати менше дискомфорту, пов’язаного із запаленням, під час похмілля.

В одному з будинків-інтернатів на Закарпатті вихованців змушували працювати, били й вимагали від дітей гроші.

У Нідерландах екоактивісти руху Extinction Rebellion 21 жовтня заблокували шлюзи в місті Еймейден, намагаючись зупинити круїзне судно Virtuosa.

В Дюссельдорфі, Німеччина, заклад продавав наркотики під прикриттям піци.

З 23 по 27 жовтня 2024 року в іспанській Валенсії на треці Circuit Ricardo Tormo відбудуться FIA Motorsport Games — олімпійські ігри для автоспорту. Ці змагання проводяться з 2019 року раз на два роки і залучають все більше дисциплін. 

Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року “Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів”. Зокрема мовиться про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.