Рейтинг 100 найдорожчих брендів світу у 2024 році

Джерело: VisualCapitalist

Разом 100 найдорожчих брендів у світі коштують понад 5 трильйонів доларів.

Джерело: visualcapitalist

Для візуалізації вартості 100 найкращих брендів у Visual Capitalist  використали дані щорічного глобального рейтингу від Brand Finance.

Зокрема Apple досягла виняткового зростання вартості бренду цього року, збільшившись на 219 мільярдів доларів (74%) до 517 мільярдів доларів, повернувши собі титул найдорожчого бренду у світі з величезним відривом.

Дослідження виявило значне зростання серед брендів, які інвестували кошти у штучний інтелект. Завдяки цьому NVIDIA (вартість бренду зросла на 163% до 44,5 мільярда доларів) стала брендом у світі, який найшвидше розвивається. Корпорація Microsoft (вартість бренду зросла на 78% до 340,4 мільярда доларів) також спостерігала вражаюче зростання вартості, підскочивши на дві позиції до другого місця.

Deutsche Telekom (вартість бренду зросла на 17% до 73,3 мільярда доларів) стала найдорожчим у світі телекомунікаційним брендом, випередивши Verizon (вартість бренду зросла на 6% до 71,8 мільярда доларів). Deutsche Telekom займає 9 місце у світовому рейтингу, а також є найдорожчим європейським брендом.

Tesla (вартість бренду впала на 12% до $58,3 млрд) вибула з десятки, опустившись на 18 місце в рейтингу. Tesla постраждала від великого впливу на китайський ринок електромобілів, а BYD (вартість бренду зросла на 20% до 12,1 мільярда доларів) тепер обігнала Tesla і стала найбільшим у світі виробником електромобілів.

Та попри більший обсяг виробництва BYD, вартість бренду Tesla в п’ять разів перевищує вартість BYD. Це акцентує незмінне значення брендів як корпоративних активів, що дозволяє Tesla отримувати високу ціну, підтримувати вартість своєї компанії та потенційно сприяти відновленню зростання.

Рейтинг найдорожчих світових брендів у 2024 році

Найшвидше зростаючі бренди

Джерело: visualcapitalist

Найдорожчі бренди: США лідирують

У 2024 році більш ніж половина зі 100 найдорожчих брендів базуються в Сполучених Штатах, їх сукупна вартість становить 3,2 трильйона доларів.

Джерело: visualcapitalist

Китай посідає друге місце за кількістю компаній у рейтингу, а найдорожчим брендом є TikTok у 84,2 мільярда доларів. Цікаво, що багато найдорожчих брендів Китаю переважно зосереджені у фінансовому секторі.

Найдорожчим брендом Індії є Tata Group. Конгломерат, заснований у 1868 році, охоплює 30 компаній у багатьох секторах, від технологій і виробництва до автомобільної та сталі. Її дочірня компанія Tata Technologies планує провести IPO наприкінці 2024 року з оцінкою у 2,5 мільярда доларів.

З 245 мільйонами клієнтів мобільного зв’язку в понад 50 країнах німецький Deutsche Telekom є найдорожчим у Європі, обігнавши Verizon як найдорожчий телекомунікаційний бренд у світі.

Методологія розрахунку: Загалом вартість бренду розраховувалась залежно від того, наскільки він приносив прибутки компанії. Brand Finance проаналізувала окремі компанії та їхні дочірні компанії, як у випадку з Meta, яка володіє Instagram і WhatsApp.

Загалом методологія розрахунку “вартості бренду” являє собою формулу:

Сила бренду (BSI) x ставка роялті бренду x доходи бренду = вартість бренду

Індекс сили бренду (BSI) оцінює інвестиції у бренд, капітал бренду та ефективність бренду. Ставка роялті за бренд визначається залежно від сектора. Нарешті, прогнозовані доходи від конкретного бренду визначаються з урахуванням частки доходів материнської компанії.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.

Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.

25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.

Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.

Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.