Репера Дрейка звільнили з судового процесу щодо загибелі відвідувачів на фестивалі

Джерело: Sky News

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Дрейк виступив гостем під час виступу американського реп-виконавця Тревіса Скотта на фестивалі в Х’юстоні, штат Техас, 5 листопада 2021 року.

Тоді натовп на концерті зростав й людей було так багато, ​​що дехто не міг дихати або рухати руками чи ногами. Внаслідок тисняви загинули 10 людей. Загиблі віком від 9 до 27 років померли від компресійної асфіксії, яку експерт порівняв із розчавленням людини автомобілем.

Сім’ї загиблих разом із сотнями поранених подали до суду на Дрейка, Скотта та промоутера Live Nation, а також інших осіб і компаній, стверджуючи, що вони відповідальні за сплеск натовпу.

Під час судового слухання в Х’юстоні окружний суддя штату Крістен Хокінс звільнила Дрейка у справі.

Адвокати канадського репера стверджували під час попередніх слухань, що він не брав участі в організації концерту, тому не несе відповідальності за смерті.

Фото: AP

Дрейк сказав, що коли він був на сцені, натовп виглядав для нього розмитим і він не міг розрізнити жодних деталей.

Суддя Хокінс також звільнила сім компаній і осіб, на яких було подано позов. Але вона відхилила клопотання про звільнення, подані десятьма іншими компаніями та особами, включаючи Apple, яка вела пряму трансляцію концерту, і дві фірми, пов’язані зі Скоттом.

Перше судове засідання за позовами призначено на 6 травня.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.