Reuters: Китай лобіює свій альтернативний план щодо миру в Україні

Джерело: Reuters

Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.

90 держав і організацій зареєструвалися для участі в саміті в суботу та неділю у Швейцарії, на якому обговорять мирні пропозиції Президента України Володимира Зеленського, включаючи повне виведення російських військ з України.

Китай, який має тісні зв’язки з Росією, заявив, що не буде брати участь у конференції, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна.

Зеленський звинуватив Китай в допомозі Росії зірвати саміт. МЗС Китаю це звинувачення заперечує.

Однак, за словами дипломатів, у міру наближення саміту Китай активізував свою інформаційну роботу через зустрічі з іноземними високопоставленими особами, телефонні дзвінки та повідомлення іноземним місіям на китайській платформі WeChat.

Дипломати додали, що спеціальний представник Пекіна з євразійських справ Лі Хуей минулого місяця відвідав Туреччину, Єгипет, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати і зустрівся з представниками країн, що розвиваються, у їхніх посольствах у Пекіні.

Пояснюючи, чому він не відвідає саміт, Китай намагався залучити країни, що розвиваються, приєднатися до мирного плану з шести пунктів, який він видав із Бразилією минулого місяця.

Пропозиція закликає до проведення міжнародної мирної конференції “в належний час, який визнають і Росія, і Україна, за рівноправної участі всіх сторін, а також чесного обговорення всіх мирних планів”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров припустив, що Китай може організувати таку конференцію. Путін висловив підтримку плану Китаю щодо “мирного врегулювання кризи”.

Минулого тижня речник міністерства Мао Нін заявив: 

“Китай щиро сподівається, що мирна конференція не перетвориться на платформу для створення блокової конфронтації. Неприсутність на ній не означає непідтримку миру”.

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.

Після кожної масованої російської атаки десятки українців опиняються під уламками зруйнованих будинків. І хоча соцмережі сповнені порад на випадок удару, багато з них – насправді небезпечні міфи.

Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.

Служба зовнішньої розвідки України повідомляє, що глава РФ Володимир Путін доручив уряду до 1 вересня 2025 року розробити заходи щодо обмеження використання у РФ іноземного програмного забезпечення, включаючи месенджери, розроблені у “недружніх країнах”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 122 бойових зіткнення.