Reuters: Пентагон зупиняє гормональну терапію та операції для трансгендерних військових
Джерело: Reuters
Пентагон зупинив надання гендерно-афірмативної медичної допомоги трансгендерним військовослужбовцям США відповідно до плану адміністрації Дональда Трампа з виведення таких осіб з лав армії. Про це мовиться у службовій записці, котру переглянула агенція Reuters.
Згідно з документом, Міністерство оборони заборонило будь-яке нове гормональне лікування та хірургічні втручання для трансгендерних військовослужбовців.
Пентагон переадресував усі запити до Агентства оборонної охорони здоров’я, яке наразі не надало коментарів.
Один з трансгендерних військовослужбовців, котрий побажав залишитися анонімним через побоювання переслідувань, прокоментував рішення як “черговий ляпас” тим, хто служить чесно.
Якщо ще у когось були сумніви, тепер їх немає. Відтепер трансгендерні військові не мають права на такий самий рівень медичної допомоги, як інші, — обурився він.
6 травня Верховний суд США дозволив адміністрації Трампа реалізувати заборону на службу в армії для трансгендерних осіб, що дає змогу звільняти діючих військових та відмовляти у прийомі новим.
Правозахисні ЛГБТ-організації Lambda Legal і Human Rights Campaign Foundation, які допомагають представляти позивачів, що оскаржують заборону, назвали рішення Верховного суду “нищівним ударом по трансгендерних військовослужбовцях, які продемонстрували свої здібності і відданість справі захисту нашої країни”.
За офіційними даними, в армії та Національній гвардії США служать 4 240 трансгендерних осіб, одначе, правозахисні організації називають ще більші цифри.
Нещодавно міністр оборони Піт Гегсет, котрий активно виступає проти ініціатив у сфері різноманіття та гендерної ідентичності, опублікував допис зі статтею про те, що Пентагон нібито відновить лікування трансгендерних військовослужбовців.
Якщо це правда — ми знайдемо будь-який спосіб, щоб цьому завадити. Платники податків НІКОЛИ не повинні платити за це безумство, — наголосив глава Пентагону.
Букви повідомляли, що Пентагон оголосив про намір усунути відкритих трансгендерних військовослужбовців із лав Збройних сил США. Це рішення, зафіксоване у новому меморандумі, означає кардинальну зміну політики Міністерства оборони, яке раніше забороняло дискримінацію за гендерною ідентичністю.
- Раніше окружний суд Вашингтона заблокував указ президента США Дональда Трампа, який забороняв трансгендерним особам служити в армії США.
- Міністерства закордонних справ Фінляндії та Данії оновили свої рекомендації для трансгендерних осіб, які планують відвідати США.
- Національний інститут охорони здоров’я США (NIH) почав масово скасовувати гранти на дослідження, пов’язані з гендерною ідентичністю, інклюзією та екологією.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.