Reuters: російські НПЗ скорочують переробку нафти через збитки, є загроза закриття

Джерело: Reuters

За даними п’яти галузевих джерел, щонайменше три російські нафтопереробні заводи були змушені скоротити або зупинити перероблення нафти через великі втрати на тлі обмеження експорту та зростання цін на нафту.

П’ять джерел, які працюють в компаніях, що керують НПЗ і знайомі з фінансами заводів, повідомили, що три заводи – Туапсинський, Ільський і Новошахтинський – зупинили або скоротили виробництво в останні місяці.

Джерела додали, що всі три нафтопереробні заводи атакували українські безпілотники на початку цього року.

Росія має 30 великих і середніх нафтопереробних заводів, не враховуючи кількох невеликих заводів, які здатні переробляти 5,5 мільйонів барелів на день (б/д), що робить її одним із найбільших експортерів палива у світі.

Найбільша нафтова компанія Росії “Роснафта” кілька разів цього року зупиняла перероблювання на своєму великому, але відносно нескладному заводі в Туапсе на березі Чорного моря через низьку рентабельність, повідомили джерела.

  • Завод китайської компанії TPV Technology, розташований у Шушарах Ленінградської області РФ, припинив виробництво. На підприємстві збирали телевізори під марками Philips, Sony та Sharp.

Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.

17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).

Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло вже майже три роки. Зараз війна, ймовірно, наближається до завершальної фази, і перспективи укладення мирної угоди стають реальнішими. Про це пише науковець Зальцманівського інституту вивчення війни та миру Колумбійського університету Раджан Меном у колонці для The New York Times.