Reuters: російські НПЗ скорочують переробку нафти через збитки, є загроза закриття
Джерело: Reuters
За даними п’яти галузевих джерел, щонайменше три російські нафтопереробні заводи були змушені скоротити або зупинити перероблення нафти через великі втрати на тлі обмеження експорту та зростання цін на нафту.
П’ять джерел, які працюють в компаніях, що керують НПЗ і знайомі з фінансами заводів, повідомили, що три заводи – Туапсинський, Ільський і Новошахтинський – зупинили або скоротили виробництво в останні місяці.
Джерела додали, що всі три нафтопереробні заводи атакували українські безпілотники на початку цього року.
Росія має 30 великих і середніх нафтопереробних заводів, не враховуючи кількох невеликих заводів, які здатні переробляти 5,5 мільйонів барелів на день (б/д), що робить її одним із найбільших експортерів палива у світі.
Найбільша нафтова компанія Росії “Роснафта” кілька разів цього року зупиняла перероблювання на своєму великому, але відносно нескладному заводі в Туапсе на березі Чорного моря через низьку рентабельність, повідомили джерела.
- Завод китайської компанії TPV Technology, розташований у Шушарах Ленінградської області РФ, припинив виробництво. На підприємстві збирали телевізори під марками Philips, Sony та Sharp.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.