Reuters: в Україну потрапляють боєприпаси з Індії, що викликало обурення росіян

Джерело: Reuters

Згідно з одинадцятьма представниками індійського та європейського уряду й оборонної промисловості, європейські клієнти перенаправили артилерійські снаряди, які продають індійські виробники зброї, в Україну, що викликало обурення в росіян.

Передача боєприпасів для підтримки оборони України відбувається вже понад рік, стверджують джерела та дані митниці. 

Однак у січні речник міністерства закордонних справ Індії Рандхір Джайсвал заявив, що Індія не відправляла і не продавала Україні артилерійські снаряди.

Проте два джерела в уряді Індії та два джерела в оборонній промисловості повідомили Reuters, що Делі виробляє лише дуже невелику кількість боєприпасів, які використовує Україна. Один посадовець припустив, що це менше ніж 1% від загальної кількості зброї, імпортованої Україною після вторгнення РФ. 

Серед європейських країн, які надсилають індійські боєприпаси в Україну, є Італія та Чехія, яка очолює ініціативу постачати Україні артилерійські снаряди з-за меж Європейського Союзу.

Індія також підтримує зв’язки з Росією, її основним постачальником зброї протягом десятиліть, і прем’єр-міністр Нарендра Моді відмовився приєднатися до режиму санкцій проти РФ.

Але Індія, яка протягом тривалого часу була найбільшим у світі імпортером зброї, також бачить тривалу війну в Європі як можливість розвивати свій сектор експорту зброї, згідно з шістьма індійськими джерелами, знайомими з офіційною думкою.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.