Росія звільнила 45 індійців, які воювали в армії РФ
Джерело: Reuters
Речник міністерства закордонних справ Індії в четвер, 12 вересня, заявив, що близько 45 громадян Індії звільнили з російської армії.
Індійська влада також вживає зусиль для звільнення ще 50 індійців.
Під час візиту прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до Москви в липні Росія пообіцяла звільнити всіх індійців, яких нібито помилково закликали приєднатися до армії, а потім примусили до активних бойових дій проти України.
Також раніше федеральна поліція Індії повідомила, що чотирьох осіб, пов’язаних з мережею торговців людьми, заарештували. Вони заманювали молодих людей до Росії обіцянкою прибуткової роботи або вступу до університету. Насправді зловмисники намагались змусити їх воювати проти України.
- Нафтопереробні підприємства Індії будуть отримувати більше нафти зі США після того, як через посилення санкцій проти РФ довелось шукати нові джерела постачання.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
- Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.