Reuters: Їжа для мільйонів людей псується на складах через скорочення допомоги США

Джерело: Reuters

Продовольчі пайки, якими можна було б забезпечити 3,5 мільйона людей протягом місяця, псуються на складах по всьому світу через скорочення допомоги США і ризикують стати непридатними для використання.

За словами трьох людей, які раніше працювали в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID), і двох джерел з інших гуманітарних організацій, запаси продовольства застрягли на чотирьох державних складах США після того, як адміністрація президента США Дональда Трампа в січні прийняла рішення скоротити глобальні програми допомоги.

Деякі запаси, термін придатності яких закінчується вже в липні, ймовірно, спалять, використають як корм для тварин або утилізують в інший спосіб.

За словами п’ятьох співрозмовників, на складах, якими керує Бюро гуманітарної допомоги USAID, зберігається від 60 000 до 66 000 метричних тонн продовольства, отриманого від американських фермерів і виробників.

У недатованому інвентарному списку складів, розташованих у Джибуті, Південній Африці, Дубаї та Х’юстоні, зазначено, що вони містять понад 66 000 тонн товарів, зокрема, висококалорійне печиво, рослинну олію та збагачене зерно. Вони сумарно оцінюються у понад 98 мільйонів доларів США.

Згідно з аналізом Reuters, цим продовольством можна було б прогодувати понад мільйон людей протягом трьох місяців. ООН стверджує, що одна тонна продовольства — зазвичай це зернові, бобові та олія — може задовольнити щоденні потреби приблизно 1 660 осіб.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.

Завтра, 2 липня, в Індії на триденній конференції за участі понад сотню буддійських релігійних лідерів покажуть відеозвернення лідера тибетських буддистів Далай-лами XIV.

Президент України Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.