Резніков обговорив посилення військової допомоги України з міністром фінансів Німеччини
Джерело: Міністерство оборони України
Міністр оборони України Олексій Резніков 15 серпня у Києві зустрівся із федеральним міністром фінансів Німеччини Крістіаном Лінднером. Обговорили короткострокову та середньострокову безпекову ситуацію в Україні.
Україна наголосила на важливості підтримки німецькими союзниками зусиль боротьби проти російської агресії, зокрема, надання матеріально-технічної допомоги.
“Ваша країна стала лідером у танковій коаліції, і ми це дуже цінуємо. Я дуже добре пам’ятаю, як ми починали дискусію. Моя візаві – міністерка оборони Німеччини Крістіна Ламберт в Одесі говорила: “Олексію, це неможливо!”. Та зараз ми маємо танки: Leopard-1, Leopard-2, ми маємо танкову коаліцію. Португалія, Данія, Іспанія, Нідерланди, Швеція – разом з нами. Західні танки для України – це “залізний кулак” для звільнення наших окупованих територій”, – сказав Резніков.
У пріоритеті вказано потребу в набутті засобів протиповітряної оборони, боєприпасів різних калібрів і різних типів броньованих транспортних засобів.
Міністр оборони особливо наголосив на важливості броньованих медичних машин для швидкої евакуації поранених українських захисників до військових лікарень протягом так званої “золотої години”, яка має вирішальне значення для порятунку життя.
Федеральний міністр фінансів Німеччини, своєю чергою, підтвердив беззаперечну підтримку територіальної цілісності та незалежності України. Він також висловив готовність продовжувати практичну співпрацю в широкому спектрі питань.
“Я вражений тими зусиллями, які докладаються керівництвом України та Міноборони, зокрема, у впровадженні реформ, а також мужністю українців у захисті своєї країни. Ваш приклад надихає нас, адже демонструє, що суспільство може розвиватися у важких умовах збройної боротьби та відбиття неспровокованої російської агресії”, – зазначив Крістіан Лінднер.
Представники німецької делегації разом із заступником міністра оборони з питань європейської інтеграції Андрієм Шевченком оглянули на Михайлівській площі столиці України знищені російські танки і бронетехніку та вшанували пам’ять полеглих українських воїнів.
- Президент України Володимир Зеленський подякував Німеччині та її канцлеру Олафу Шольцу за передачу нового пакету безпекової допомоги.
- У вівторок, 15 серпня, міністр оборони Швеції Поль Джонсон заявив, що країна планує новий пакет військової підтримки для України вартістю 3,4 мільярда крон (313,5 мільйона доларів).
- Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.