РФ атакує Україну бомбардувальниками й ракетами Х-55, які Київ віддав у 1999 році – «Схеми»
Джерело: Схеми
Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.
Передача Ту-160 та Ту-95МС Росії відбулася після підписання угоди між Кабміном і урядом РФ в 1999 році.
Так журналісти з’ясували: щонайменше шість літаків, які раніше належали Україні, нині – у бойовому складі авіації РФ.
Загалом ідентифікували десять українських стратегічних літаків, переданих Україною до Росії. Це Ту-160, яким в РФ присвоїли нові назви: “Микола Кузнецов” (раніше це був український літак з бортовим номером “10”), “Василь Сенько” (“11”), “Олександр Новиков” (“12”), “Володимир Судець” (“15”), “Олексій Плохов” (“16”), “Андрій Туполев” (“18”), “Ігор Сікорський” (“22”).
Серед переданих літаків також виявили три Ту-95МС: “Красноярськ”, “Севастополь”, “Ізборськ” – нові назви українські бомбардувальники отримали в Росії.
Зокрема, на тлі літака, який в Україні мав бортовий номер “10”, а в Росії отримав назву “Микола Кузнецов”, раніше давав інтерв’ю командувач дальньої авіації Росії Сергій Кобилаш, якому у 2024 році українське слідство заочно повідомило про підозру за командування ударом по “Охматдиту”.
Загалом, згідно з угодою між Кабінетом міністрів України на чолі з Валерієм Пустовойтенком та урядом РФ за керівництва Володимира Путіна, підписаною в Ялті 1999 року, Київ передав Москві вісім важких бомбардувальників Ту-160 і три Ту-95МС, а також 575 крилатих ракет Х-55. За це Росія “компенсувала” Україні борг за російський газ на 275 мільйонів доларів.
Передача літаків та ракет відбулась без погодження Верховної Ради.
Крім того, вартість озброєння була заниженою у десять разів – про це свідчать висновки Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Майже через 20 років спецкомісія постановить – Україна втратила від цієї угоди близько 2,5 мільярдів доларів.
- Україна мала третій ядерний потенціал у світі після розпаду Радянського союзу та армію, яка переважала у Європі за кількістю озброєнь. Та вже 2 червня 1996 року Україна втратила ядерний статус, з країни вивезли до РФ останню боєголовку.
- Більш як третина громадян РФ виправдовує гіпотетичне застосування ядерної зброї у війні проти України.
- 12 липня 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Захищаючи Україну від повномасштабного російського вторгнення, на фронті загинув український танцівник та хореограф Володимир Раков.
Внаслідок ворожого обстрілу Запоріжжя кількість поранених збільшилася до 63 осіб.