РФ атакує Україну бомбардувальниками й ракетами Х-55, які Київ віддав у 1999 році – «Схеми»

Джерело: Схеми

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.

Передача Ту-160 та Ту-95МС Росії відбулася після підписання угоди між Кабміном і урядом РФ в 1999 році.

Так журналісти з’ясували: щонайменше шість літаків, які раніше належали Україні, нині – у бойовому складі авіації РФ.

Загалом ідентифікували десять українських стратегічних літаків, переданих Україною до Росії. Це Ту-160, яким в РФ присвоїли нові назви: “Микола Кузнецов” (раніше це був український літак з бортовим номером “10”), “Василь Сенько” (“11”), “Олександр Новиков” (“12”), “Володимир Судець” (“15”), “Олексій Плохов” (“16”), “Андрій Туполев” (“18”), “Ігор Сікорський” (“22”).

Серед переданих літаків також виявили три Ту-95МС: “Красноярськ”, “Севастополь”, “Ізборськ” – нові назви українські бомбардувальники отримали в Росії.

Зокрема, на тлі літака, який в Україні мав бортовий номер “10”, а в Росії отримав назву “Микола Кузнецов”, раніше давав інтерв’ю командувач дальньої авіації Росії Сергій Кобилаш, якому у 2024 році українське слідство заочно повідомило про підозру за командування ударом по “Охматдиту”.

Джерело: Схеми

Загалом, згідно з угодою між Кабінетом міністрів України на чолі з Валерієм Пустовойтенком та урядом РФ за керівництва Володимира Путіна, підписаною в Ялті 1999 року, Київ передав Москві вісім важких бомбардувальників Ту-160 і три Ту-95МС, а також 575 крилатих ракет Х-55. За це Росія “компенсувала” Україні борг за російський газ на 275 мільйонів доларів.

Передача літаків та ракет відбулась без погодження Верховної Ради.

Крім того, вартість озброєння була заниженою у десять разів – про це свідчать висновки Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Майже через 20 років спецкомісія постановить – Україна втратила від цієї угоди близько 2,5 мільярдів доларів.

21 липня, під час зустрічі з  керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.

Надвечір 21 липня уу ДСНС поінформували про ліквідацію пожеж, що виникли внаслідок російських атак: двоє людей загинули, ще 15 постраждали.

У Головному управлінні розвідки МО опублікували відео з результатом роботи наземних дронів на Торецькому та Покровському напрямках.

Сапери ДСНС ліквідували бойову частину збитої російської ракети Х-69 у Києві, що впала поруч із житловим будинком після масованої атаки росіян.

21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння.