РФ будує нові залізничні шляхи на ТОТ України – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Фахівці британської розвідки зауважили, що залізнична мережа залишається життєвоважливим логістичним шляхом для підтримки військових зусиль РФ в Україні.

Зокрема Росія використовує свої залізничні мережі для переміщення боєприпасів, бронетехніки, палива та особового складу в Україну.

Залізнична мережа на ТОТ України залишається в основному життєздатною та водночас вразливою до українських атак.

У попередніх конфліктах виснаження залізничного транспорту вимагало цілеспрямованих, стійких і повторюваних атак з боку повітряних та/або наземних сил.

“Росія майже напевно продовжує підтримувати та вдосконалювати свої залізничні лінії сполучення в Україні та будує нову залізничну лінію до Маріуполя, що скоротить час у дорозі для поставок на Запорізький фронт”, – додали фахівці.

У розвідці зауважили, що окупанти використовують цивільних підрядників і обладнання для завершення цього будівництва, ймовірно, сподіваючись, що новий залізничний шлях менше підпадатиме під атаки України та збереже можливості військових залізничних військ для виконання термінових завдань в інших місцях.

“Нова залізниця входить в умовну номенклатуру українських високоточних ударних систем великої дальності”, – резюмували британські розвідники.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.