РФ готує низку ІПСО після масованих обстрілів щодо енергоінфраструктури України – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації 

У Центрі протидії дезінформації повідомили, що після масованих обстрілів Росія готує низку інформаційно-психологічних операцій щодо енергетичної інфраструктури України, щоб посіяти паніку серед населення.

Зокрема, росіяни вже поширюють неправдиву інформацію про нібито знищення ДніпроГЕС. Одначе, у ЦПД спростували російські фейки й наголосили, що ДніпроГЕС стоїть.

Також російські загарбники поширюють неправдиве твердження, що нібито Україна повністю залишиться без світла. Одначе, вся ця інформація не відповідає дійсності.

У ЦПД закликали довіряти лише офіційним джерелам інформації. А також нагадали, що знімати відео, викладати фото наслідків ракетних ударів до моменту публікації офіційними джерелами інформації, тим більше, до моменту відбою – заборонено.

“Ми зафіксували сьогодні чимало таких випадків. Ворог, зокрема, відстежує такий контент і коригує вогонь”, – зауважили у ЦПД.

Зазначимо, що вранці 22 березня війська РФ атакували ракетами Дніпровську гідроелектростанцію у Запорізькій області – найбільшу ГЕС України.

“Нелюди не заспокоїлись, зруйнувавши Каховську ГЕС, і тепер намагаються створити нову екологічну катастрофу, цинічно вдаривши по гідроспорудах ДніпроГЕС та плотині”, – мовиться у повідомленні.

На місці влучань зайнялась пожежа, яку станом на 8 ранку продовжують приборкувати рятувальники.

Також на місці працюють енергетики. ліквідовуючи наслідки ворожих ударів.

“Загрози прориву немає. Ситуація на плотині станції контрольована. Ми оперативно інформуватимемо про наслідки та подальшу ситуацію”, – наголосили в “Укргідроенерго”.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.