РФ, ймовірно, взяла під контроль більшу частину Мар’їнки – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

Водночас українські захисники продовжують утримувати західну частину Мар’їнки.

Мар’їнка перебуває на лінії фронту з 2014 року. З довоєнним населенням 9000 жителів вона повністю зруйнована – кадри, записані дроном, свідчать про те, що переважна більшість будівель перетворилася на руїни.

“Поновлення зусиль Росії проти Мар’їнки є частиною осіннього наступу Росії, пріоритетом якого є розширення російського контролю над рештою частин Донецької області – дуже ймовірно, що все ще є однією з головних цілей Кремля у війні”, – резюмували розвідники.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.