РФ керувала енергетикою Болгарії під час будівництва «Турецького потоку» – дослідження

Джерело: Capital.bg

Згідно з дослідженням болгарського видання, яке спеціалізується на економічних питаннях – Capital.bg, у період 2018-2020 років Росія взяла під контроль енергетичний сектор Болгарії. 

Зазначають, що Болгарія під тиском Москви реалізувала бажання президента Росії Володимира Путіна щодо газового маршруту в обхід України, а саме йдеться про продовження “Турецького потоку”, за який Болгарія заплатила 3 ​​мільярди левів.

Нова партія витоку нових документів з листувань помічника віцеспікера Держдуми РФ Євгенія Зобніна, розповсюджених InformNapalm і розшифрованих болгарськими хакерами, підтверджує, що розроблялися різні варіанти, коли “Газпром експорт” може взяти проєкт під контроль, а “Газпромбанк” – профінансувати його, але залишити формального переможця тендера – саудівський консорціум “Аркад”. 

Документи “детально показують, як велися переговори між росіянами, арабами та болгарською стороною, як Росія агресивно нав’язує терміни, фінансує та просуває свої інтереси в Болгарії”.

“Головна мета, яка зрозуміла з оприлюднених документів, – якнайшвидше запустити газопровід, вочевидь, в обхід України”, – йдеться в матеріалі.

Згідно з дослідженням, 14 жовтня 2019 року, під час візиту президента Росії Володимира Путіна до Саудівської Аравії було узгоджено передачу контролю над проєктом газопроводу через Болгарію з консорціуму “Аркад” до російської сторони, представленої ТМК.

18 листопада 2019 року було підписано обов’язкову угоду про управління, і Росія виплатила саудівцям компенсацію в розмірі 50 мільйонів доларів, а потім ще 35 мільйонів доларів.

У другій половині 2020 року контроль над “Аркадом” було передано під управління російської сторони, включаючи фінансування.

“Відколи “Турецький потік” запрацював у Болгарії (початок 2021 року), він приніс прямі вигоди лише Росії – він забезпечує коридор для російського газу до Сербії та Угорщини в обхід України та робить болгарську енергетику дещо залежною”, – зазначили у виданні.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.