РФ керувала енергетикою Болгарії під час будівництва «Турецького потоку» – дослідження
Джерело: Capital.bg
Згідно з дослідженням болгарського видання, яке спеціалізується на економічних питаннях – Capital.bg, у період 2018-2020 років Росія взяла під контроль енергетичний сектор Болгарії.
Зазначають, що Болгарія під тиском Москви реалізувала бажання президента Росії Володимира Путіна щодо газового маршруту в обхід України, а саме йдеться про продовження “Турецького потоку”, за який Болгарія заплатила 3 мільярди левів.
Нова партія витоку нових документів з листувань помічника віцеспікера Держдуми РФ Євгенія Зобніна, розповсюджених InformNapalm і розшифрованих болгарськими хакерами, підтверджує, що розроблялися різні варіанти, коли “Газпром експорт” може взяти проєкт під контроль, а “Газпромбанк” – профінансувати його, але залишити формального переможця тендера – саудівський консорціум “Аркад”.
Документи “детально показують, як велися переговори між росіянами, арабами та болгарською стороною, як Росія агресивно нав’язує терміни, фінансує та просуває свої інтереси в Болгарії”.
“Головна мета, яка зрозуміла з оприлюднених документів, – якнайшвидше запустити газопровід, вочевидь, в обхід України”, – йдеться в матеріалі.
Згідно з дослідженням, 14 жовтня 2019 року, під час візиту президента Росії Володимира Путіна до Саудівської Аравії було узгоджено передачу контролю над проєктом газопроводу через Болгарію з консорціуму “Аркад” до російської сторони, представленої ТМК.
18 листопада 2019 року було підписано обов’язкову угоду про управління, і Росія виплатила саудівцям компенсацію в розмірі 50 мільйонів доларів, а потім ще 35 мільйонів доларів.
У другій половині 2020 року контроль над “Аркадом” було передано під управління російської сторони, включаючи фінансування.
“Відколи “Турецький потік” запрацював у Болгарії (початок 2021 року), він приніс прямі вигоди лише Росії – він забезпечує коридор для російського газу до Сербії та Угорщини в обхід України та робить болгарську енергетику дещо залежною”, – зазначили у виданні.
- Європейський Союз досяг попередньої угоди щодо газового регулювання, що дозволить країнам фактично заборонити російські постачання скрапленого природного газу (СПГ) без нових енергетичних санкцій.
- У США намагаються не допустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збоїв на світових енергетичних ринках.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.