РФ могла активізувати зусилля щодо керівництва України: NYT про отруєння дружини Буданова

Джерело: The New York Times

28 листопада стало відомо про отруєння дружини керівника ГУР МОУ та декількох співробітників розвідки. У ЗМІ зазначають, що це може свідчити про активізацію зусиль РФ щодо усунення вищого керівництва України.

Представник української розвідки Андрій Черняк повідомив, що Маріанна Буданова після отруєння перебуває на лікуванні. Її чоловік – Кирило Буданов – очолює Головне управління розвідки Міноборони України та є одним з представників вищого керівництва держави.

Водночас Черняк не надавав подробиць щодо того, чим було отруєно Буданову та працівників ГУР і хто серед підозрюваних.

Повідомлення про отруєння Буданової викликало низку підозр, що до цього причетна Росія, яка часто використовує отруєння як інструмент для помсти та усунення ворогів.

Сам Буданов неодноразово повідомляв, що РФ прагнемо вбити. Зокрема у ГУР повідомляли, що лише цього літа було щонайменше 10 замахів на очільника розвідки.

Невідомо також, за яких обставин була отруєна Маріанна Буданова, проте відомо, що після повномасштабного вторгнення РФ вона фактично переїхала в офіс свого чоловіка.

Якби Росія мала змогу отруїти Буданову, це означало б, що російські агенти діють ближче до внутрішніх кіл української влади, аніж вважалось раніше.

Ексзаступник глави внутрішньої розвідки Служби безпеки України Віктор Ягун наголосив. що був би здивований, якби РФ мала в Україні агентів, які можуть наблизитись до сім’ї Буданова.

“У неї (Росії – ред.) просто немає на території України необхідної агентури, яка могла б це зробити”, – сказав він.

Проте не так давно секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що Росія активізує своїх “сплячих” агентів в Україні, намагаючись дестабілізувати ситуацію всередині держави.

“У 2003 році Путін поставив перед собою завдання знищити нашу країну, і за весь цей час їх завдання не змінилися. Враховуючи те, що Російська Федерація не має можливості перемогти військовим шляхом, вона зараз використовує всі свої агентурні мережі, які, на жаль, досі існують. І зараз ми спостерігаємо їх максимальну активізацію”, — сказав він.

Буданов має велику публічну репутацію лідера розвідки. У ЗМІ часто повідомляють, що він є ідейником найсміливіших атак на об’єкти всередині РФ. Зокрема Буданов якось заявив, що Україна має право вбивати воєнних злочинів РФ у будь-якій точці світу.

У 2004 році в Україні було отруєно тоді кандидата на пост президента Віктора Ющенка. Внаслідок отруєння у нього розвинулась низка болісних станів, які не зникали декілька місяців.

Опоненти Ющенка висміювали його, мовляв, він щось не та з’їв або забагато випив. Однак згодом австрійські лікарі встановили, що Ющенка отруїли діоксином – високотоксичним відходом різних промислових хімічних процесів.

Коли стало відомо точно, що Ющенка отруїли, Олександр Литвиненко, який служив у КДБ РФ та ФСБ РФ, з 1988 по 1999 рік, сказав The New York Times, що російська розвідка вважає, що “отрута просто зброя, як пістолет”.

Вже менш як через два роки сам Литвиненко помер у Великій Британії внаслідок отруєння радіоактивним ізотопом. Вважається, що причетними до вбивства Литвиненка є президент РФ Володимир Путін та голова ФСБ РФ, які санкціонували вбивство.

Вже у 2018 році в Англії  було отруєно колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку. Згодом повідомлялось, що їх отруїли двоє російських агентів сильнодіючою нервово-паралітичною речовиною.

У 2020 році про своє отруєння заявив російський опозиціонер Олексій Навальний.

Розслідування Freedom House виявило щонайменше 23 задокументовані випадки транснаціональних нападів з 2014 року, включаючи спроби отруєння, найімовірніше організовані Росією.

Майже після кожного випадку Росія розгорнула потужну дезінформаційну кампанію, спрямовану на те, щоб віддалити уряд від вбивств.

Отрута вже давно є улюбленим знаряддям вбивць, оскільки вона може не мати запаху і її важко виявити. Це може викликати симптоми, які імітують природні захворювання, викликаючи плутанину та ускладнюючи дослідження.

Але отрути не завжди діють і на них можуть впливати різні фактори, включаючи дозування, спосіб доставки та здоров’я цілі.

Анна Політковська , російська журналістка, відома гострою критикою політики Кремля, запідозрила, що її отруїли після того, як вона втратила свідомість коли випила чаю під час рейсу в Росії.

Вона вижила, але була застрелена в результаті замовного вбивства в її будинку в Москві в 2006 році. Чоловіка, засудженого за її вбивство, нещодавно помилував Путін за його військову службу в Україні.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.