РФ могла імітувати пуски ракет з Білорусі з метою втягнення її у війну – ГУР

Джерело: Андрій Юсов у коментарі “Укрінформу”

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зауважив, що РФ могла імітувати пуски ракет з території Білорусі з метою провокації – аби втягнути цю країну у війну проти України.

Стосовно ракет з території Білорусі – ймовірно, це був електронний пуск або імітація пуску, оскільки на території цієї країни розміщені російські війська, сили і засоби для різного роду провокацій, щоб втягнути її у війну проти України, — пояснив Юсов.

Він розповів, як саме росіяни могли вдатися до імітаційного пуску ракет, уточнивши, що фізично його могло й не бути, одначе, все могло бути облаштовано так, ніби пуски відбувалися з території Білорусі.

Представник ГУР зауважив, що зараз ця інформація перевіряється.

Нагадаємо, ввечері 5 серпня у першій хвилі атаки ворог застосував 14 крилатих ракет морського базування “Калібр” та три аеробалістичні ракети Х-47 “Кинджал”. Тоді як 12 із 14 “Калібрів” було знищено протиповітряною обороною.

У ніч на 6 серпня росіяни продовжили атакувати ударними БпЛА “Shahed-136/131” з південно-східного напрямку, крилатими ракетами “Калібр” – з акваторії Чорного моря та крилатими ракетами Х-101/Х-555 з літаків стратегічної авіації Ту-95МС з району Каспію.

Силами та засобами Повітряних Сил у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено усі 27 ударних БпЛА “Shahed-136/131”, 5 із 6 ракет “Калібр” (друга хвиля) та 13 із 20 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х555.

Загалом за кілька хвиль атак з вечора 5 по ранок 6 серпня ворог застосував 70 засобів повітряного нападу.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.