РФ може запустити серійне виробництво нових авіабомб для ударів по Україні – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За даними аналітиків, росіяни будуть намагатися запустити серійне виробництво удосконалених керованих аівабомб для розширення їхнього використання по всій лінії фронту в Україні.

Речник Таврійського угруповання українських військ капітан Дмитро Лиховій повідомив 10 березня, що противник завдав удару по Мирнограду Донецької області трьома універсальними міжвидовими планерними боєприпасами (UMPB D-30SN), які, за попередньою оцінкою української прокуратури, були ракетами С-300.

Він додав, що вдосконалені керовані авіабомби UMPB D-30SN, по суті, є перетвореною версією некерованих авіабомб FAB радянських часів.

Як йдеться у звіті, російські війська раніше використовували некеровані планерні бомби ще в січні 2024 року.

Водночас вказано, що нещодавно ISW спостерігав, як російські так звані військові блогери заявляли, що загарбники почали завдавати ударів авіабомбами FAB UMPB, на противагу використанню некерованих планерних бомб з уніфікованими модулями планування і корекції (UMPC), в деяких районах України.

Також вони стверджували, що російські війська можуть запускати керовані планерні бомби UMPB з літаків і наземних реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), таких як “Торнадо-С” і “Смерч”.

У зв’язку з цим, за словами фахівців, російські війська, ймовірно, намагатимуться запустити серійне виробництво керованих аівабомб UMPB та розширити їхнє застосування на всій лінії фронту.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.