РФ намагалася колонізувати Україну 300 років, це культурний геноцид – глава МЗС Польщі
Джерело: пресслужба МЗС Польщі
11 червня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, історія та географія мають значення, особливо для Польщі та Україні, котрі розташовані поруч з Росією, що становить небезпеку і загрозу світовим демократіям.
Зокрема він додав, що за 250 км від Варшави на північ розташована Кенігсберзька область і склади тактичної ядерної зброї.
💬 Geografia ma znaczenie, szczególnie dla 🇵🇱 i 🇺🇦. Rosja od wieków usiłuje terroryzować nasze kraje. 250 km od Warszawy na północ jest obwód królewiecki i magazyny taktycznej broni nuklearnej.
| Min. @sikorskiradek podczas #URC2024 pic.twitter.com/IstAS7uxF3
— Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP 🇵🇱 (@MSZ_RP) June 11, 2024
Під час конференції з відбудови України у Берліні запевнив, що Варшава підтримуватиме оборонні зусилля України, а також допомагатиме з відбудовою та прагненням до членства в ЄС.
Росія намагалася колонізувати Україну понад 300 років, це культурний геноцид, — заявив Сікорський у Берліні, акцентуючи на історію російського гноблення в Україні, коли РФ намагалася знищити українську культурну спадщину, передає polskieradio.
Очільник МЗС зазначив, що Польща зазнала російських ракетних обстрілів, зокрема під час одного з масових ударів по Україні, російська ракета взимку 2023 року впала поблизу Бидґощі.
За 10 км від мого будинку впала російська ракета, — нагадав міністр, пояснюючи, що російський агресор вже близько.
Довідка. Берлінська конференція з реконструкції (Ukraine Recovery Conference, URC2024) — третя конференція з реконструкції з початку повномасштабної війни. У липні 2022 року учасники в Лугано (Швейцарія) погодили основні принципи реконструкції: має бути орієнтованою на реформи, прозорою, демократичною та сталою. У 2023 році на конференції у Лондоні обговорили мобілізацію приватного сектору.
Вже у Берліні 11-12 червня конференцію з відновлення України відвідають понад 2000 учасників з понад 60 країн.
У 2025 році конференцію разом з Україною планує прийняти Італія.
- У Центрі національного спротиву поінформували, що 8 травня глава РФ Володимир Путін затвердив основи держполітики в галузі історичної освіти.
- 5 вересня 2023 року Путін заявив, що у РФ необхідно створити національний центр історичної пам’яті, оскільки Захід почав використовувати історію як “зброю ідеологічної боротьби” і спотворювати її “задля політичної кон’юнктури”.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- 5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.