РФ не вдалося потрапити до Ради ООН з прав людини

Джерело: постійний представник України в ООН Сергія Кислиці/Twitter

За результатами голосування у Генеральній Асамблеї ООН, Росії не вдалося повернутися до Ради ООН з прав людини на 2024–2026 роки.

Країни, котрі претендували на представництво із групи східноєвропейських держав, боролися за два місця в Раді ООН. Місця зарезервували для країн Центральної та Східної Європи.

У результаті таємного голосування, Болгарія отримала підтримку 160 країн, Албанія – 123, тоді як РФ – 83.

РФ обрали до Ради у 2020 році, одначе, у квітні 2022 року, після початку повномасштабної війни проти України, її вигнали за рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

Раніше у Держдепі США наголосили, що прагнення РФ бути учасником Ради ООН з прав людини не узгоджується з її злочинами в Україні.

Також Велика Британія заявила, що “рішуче виступає проти” спроби Росії знову приєднатися до Ради з прав людини.

Зауважимо, деякі дипломати висловлювали побоювання, що РФ має шанси повернутися до Ради ООН з прав людини під час таємного голосування.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.

Увечері 1 липня російські війська вдарили з артилерії по одному з медичних закладів у Херсоні.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війні загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.