В ООН знайшли «постійні докази» здійснення російськими військами воєнних злочинів в Україні

Джерело: CNN

25 вересня у Раді ООН з прав людини заявили про “постійні докази” того, що російські сили “вчиняють воєнні злочини в Україні”.

Рада стверджувала, що напади в Україні включають “незаконні атаки з використанням вибухової зброї, атаки, що завдають шкоди цивільному населенню, тортури, сексуальне та гендерне насильство, а також напади на енергетичну інфраструктуру”.

Міжнародна слідча комісія Ради заявила, що “задокументувала напади на житлові будинки, діючий медичний заклад, залізничний вокзал, ресторан, магазини та комерційні склади. Ці атаки призвели до жертв серед цивільного населення, пошкодження або руйнування ключових об’єктів і припинення надання основних послуг і постачання”.

Комісія заслухала жертв тортур і цитує слова однієї з них: “кожного разу, коли я відповідав, що я чогось не знаю або не пам’ятаю, мене били електричним струмом… Я не знаю, скільки це тривало. Здавалося, що ціла вічність”.

Комісія повідомила про сексуальне насильство російських військових щодо жінок віком від 19 до 83 років і заявила, що продовжує “розслідувати окремі ситуації ймовірної передачі неповнолітніх без супроводу російською владою до Російської Федерації”.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт Путіна

Крім того, комісія заявила, що розслідує причини руйнування Каховської дамби у червні.

Зауважимо, станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів, їхня кількість збільшується щоденно.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.