РФ перекинула війська з Калінінграда на Курський напрямок – Міноборони Литви

Джерело: Укрінформ

Росія перекинула військових із Калінінградської області до Курської. Про це заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас на 10-му Київському безпековому форумі для молоді.

“Ми аналізуємо присутність російських військ у Калінінграді й бачимо, що там порожньо. Чому? Тому що вони вилучити війська з Калінінградської області й вони зараз бʼються на полі бою в Україні. Вони також бʼються проти українців у Курській області в Росії”, – пояснив він.

Кащюнас наголосив, що перекидання військ із Калінінграда показує, як боротьба України пов’язана з безпекою Литви.

“Пару місяців тому вони говорили про мілітаризацію Калінінградської області. Це прямо залежить від вашої боротьби, яка ламає російську воєнну машину, витісняє Росію з інших куточків світу і не дає їй реалізувати інші можливі сценарії, які будуть загрожувати нам напряму. Це свідчення того, яким чином ваша боротьба нам допомагає”, – сказав міністр оборони Литви.

  • Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас повідомив, що країна встановила “зуби дракона” на мосту через річку Неман, що веде до Калінінградської області РФ.
  • Влада Литви встановила протитанкові зуби дракона на кордоні з Калінінградською областю РФ.
  • У серпні Литва закупила та направила до кордонів із РФ та Білоруссю протитанкові їжаки, “зуби дракона” та інші оборонні засоби.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.