РФ почала частіше залучати морську авіацію для пошуку надводних БПЛА – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Останніми тижнями російська армія збільшила використання морської авіації на тлі низки загроз на її південному фланзі у війні проти України.

“Останніми тижнями компонент морської авіації Чорноморського флоту Росії взяв на себе особливо важливу роль в операціях флоту, якому складно протистояти одночасним загрозам на південному фланзі у війні проти України. Морська авіація займається операціями повітряного патрулювання, головне завдання яких, найімовірніше, полягає в ранньому виявленні надводних дронів”, – йдеться в огляді.

За даними аналітиків, основним російським активом у цих операціях є літак-амфібія Бе-12 “Чайка”, розроблений у 1950-х роках, який вилітає з авіабаз у тимчасово окупованому Криму.

“Бойові літаки Су-24 і Су-24М проводять морські ударні операції, включаючи щонайменше один нещодавній авіаудар по стратегічно розташованому острову Зміїний”, – зазначили у відомстві.

Також в розвідці Сполученого Королівства додали, що, переміщуючи до Новоросійська більшу кількість Військово-морських сил на тлі загроз для Севастополя, Росія вдається до використання морської авіації для того, щоб розосередити сили над північно-західною частиною Чорного моря.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.