РФ поширює фейкове відео, на якому нібито військові ЗСУ розстрілюють найманців з Африки

Зображення: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

Російські пропагандисти поширюють чергове зрежисоване відео, на якому нібито українські військові розстрілюють найманців з Африки.

На відео, знятому в дуже темному приміщенні, можна побачити начебто українських військових та чотирьох чоловіків, що стоять на колінах біля стіни.

Голос, що буцімто належить українському військовому, на чию нагрудну камеру знято відео, з російським акцентом звинувачує африканців у дезертирстві, після чого “розстрілює їх”. Прикметно, що “розстрілювані” стоять перед цегляною стіною, від якої мали б рикошетити кулі, що було б небезпечно для “розстрілювачів”.

У ЦПД наголосили, що це відео є черговим фейком, які зараз активно продукує російська пропаганда.

Як раніше повідомляв Центр, до виробництва таких відео причетна студія “Крылья”, пов‘язана з російським Міноборони. Також над таким контентом працюють підрядники, дотичні до “Новоросія ТБ”, а поширення забезпечують агентства, які взаємодіють з ГРУ РФ.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.