РФ поширює фейкові фото рекомендацій для економії електроенергії нібито від Міненерго

Фото: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

Російські телеграм-канали поширюють фото пам’ятки нібито від Міністерства енергетики України щодо рекомендацій для економії електроенергії.

Зокрема, згідно з фейковою брошурою, українцям радять: прати білизну раз на місяць, купувати продукти швидкого приготування, скоротити перегляд телевізора та стежити за дітьми.

Верифікувавши інформацію в Міністерстві енергетики України, у ЦПД повідомили, що поширювана пам’ятка з “порадами” не має ніякого відношення до Міненерго.

Зазначимо, що раніше росіяни також поширювали фейкову інфографіку нібито про стан енергетики в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.