РФ поширює фейки про нібито дефіцит ліків в Україні: у МОЗ спростували

Джерело: МОЗ України

Росіяни поширюють неправдиву інформацію про нібито дефіцит ліків в українських аптеках – у МОЗ спростували російські фейки.

У відомстві зазначили, що росіяни все ніяк не можуть заспокоїтись через те, що не вдається розхитати українську медичну систему. Вже були міфи про біологічні лабораторії, де проводять медичні експерименти над українцями, ширилися фейки про спалахи холери, а ще – про карантин і блокпости по всій країні через “поширення” гепатиту А.

Тепер черговий фейк – в аптеках немає ліків. Така спам-розсилка прийшла на електронні адреси українців.

“Офіційно спростовуємо: жодного дефіциту ліків в Україні немає. Українці мають доступ до оригінальних та якісних генеричних лікарських засобів. Всі необхідні препарати наявні як в аптечних мережах, так і в медичних закладах. Окрім того, в медзакладах сформовано запас ліків, необхідний для якісного та безоплатного лікування пацієнтів”, – зазначили у МОЗ.

А також додали, що ще показово те, що росіяни, в межах цієї ж дезінформації, радять використовувати “народні” засоби як заміну препаратам із доказовою ефективністю.

“Дякуємо. Кращої антиреклами лікування “подорожниками” годі й уявити. Традиційно нагадуємо: довіряйте лише офіційним джерелам інформації”, – підсумували у МОЗ.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.