РФ просуває наратив про «воєнні злочини» ЗСУ на Курщині, щоб завадити перемир’ю – ISW

Джерело: ISW

Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.

“Кремль, ймовірно, готується посилити наратив, який звинувачує українські сили у воєнних злочинах у Курській області, намагаючись дискредитувати українську армію, підірвати підтримку України Заходом і зіпсувати або затягнути прямі переговори щодо 30-денного припинення вогню, яке президент США Дональд Трамп запропонував Путіну”, – йдеться у звіті.

За словами аналітиків, Путін, інші провладні російські особи, російські державні ЗМІ та пропагандисти посилили заяви, звинувачуючи українські війська у скоєнні військових злочинів у Курській області під час семимісячного вторгнення.

13 березня у відповідь на пропозицію про тимчасове припинення вогню між США та Україною Путін запитав, чи повинна Росія дозволити українським військам залишити Курську область “після того, як вони скоїли багато злочинів проти мирного населення”, і 14 березня повторив заяви про те, що ЗСУ нібито вчинили “тероризм” у Курській області.

“Російські ультранаціоналістичні голоси, у тому числі пов’язані з Кремлем, останніми днями все частіше посилюють заяви Путіна та твердження російських державних ЗМІ, які звинувачують українські сили у воєнних злочинах, включаючи страти мирних жителів у Курській області. Російські державні ЗМІ посилили прокремлівські голоси, включно з виконуючим обов’язки губернатора Курської області Олександром Хінштейном, який звинуватив українські сили у військових злочинах у Курській області з початку вторгнення в серпні 2024 року, але посилили ці зусилля з лютого 2025 року. Ці претензії є необґрунтованими”, – зазначили в огляді.

Як зауважили експерти, Путін, ймовірно, має намір використати цей наратив, неправдиво називаючи українські сили “жорстокими воєнними злочинцями” – як це зробив Кремль наприкінці 2021 та 2022 років, щоб виправдати повномасштабне вторгнення Росії в Україну – щоб зірвати або відтермінувати переговори про 30-денне припинення вогню.

“Російські ультранаціоналістичні голоси використовували звинувачення Путіна та російських державних ЗМІ щодо українських (нібито – ред.) воєнних злочинів, щоб підтримати свої заклики до Росії відмовитися від будь-якого припинення вогню в Україні та виправдати жорстоке поводження з українськими силами на полі бою”, – мовиться у звіті.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.