РФ просуває наратив про «воєнні злочини» ЗСУ на Курщині, щоб завадити перемир’ю – ISW

Джерело: ISW

Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.

“Кремль, ймовірно, готується посилити наратив, який звинувачує українські сили у воєнних злочинах у Курській області, намагаючись дискредитувати українську армію, підірвати підтримку України Заходом і зіпсувати або затягнути прямі переговори щодо 30-денного припинення вогню, яке президент США Дональд Трамп запропонував Путіну”, – йдеться у звіті.

За словами аналітиків, Путін, інші провладні російські особи, російські державні ЗМІ та пропагандисти посилили заяви, звинувачуючи українські війська у скоєнні військових злочинів у Курській області під час семимісячного вторгнення.

13 березня у відповідь на пропозицію про тимчасове припинення вогню між США та Україною Путін запитав, чи повинна Росія дозволити українським військам залишити Курську область “після того, як вони скоїли багато злочинів проти мирного населення”, і 14 березня повторив заяви про те, що ЗСУ нібито вчинили “тероризм” у Курській області.

“Російські ультранаціоналістичні голоси, у тому числі пов’язані з Кремлем, останніми днями все частіше посилюють заяви Путіна та твердження російських державних ЗМІ, які звинувачують українські сили у воєнних злочинах, включаючи страти мирних жителів у Курській області. Російські державні ЗМІ посилили прокремлівські голоси, включно з виконуючим обов’язки губернатора Курської області Олександром Хінштейном, який звинуватив українські сили у військових злочинах у Курській області з початку вторгнення в серпні 2024 року, але посилили ці зусилля з лютого 2025 року. Ці претензії є необґрунтованими”, – зазначили в огляді.

Як зауважили експерти, Путін, ймовірно, має намір використати цей наратив, неправдиво називаючи українські сили “жорстокими воєнними злочинцями” – як це зробив Кремль наприкінці 2021 та 2022 років, щоб виправдати повномасштабне вторгнення Росії в Україну – щоб зірвати або відтермінувати переговори про 30-денне припинення вогню.

“Російські ультранаціоналістичні голоси використовували звинувачення Путіна та російських державних ЗМІ щодо українських (нібито – ред.) воєнних злочинів, щоб підтримати свої заклики до Росії відмовитися від будь-якого припинення вогню в Україні та виправдати жорстоке поводження з українськими силами на полі бою”, – мовиться у звіті.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.