РФ та КНДР прагнуть посилити співпрацю у судовій сфері: в ISW пояснили, навіщо це Росії
Джерело: Інститут вивчення війни
До Північної Кореї прибув російський генпрокурор Ігор Краснов. Ту він зустрівся зі своїм північнокорейським колегою Кім Чол Воном, з яким обговорив продовження співпраці та підписав угоду про спільну роботу генпрокуратур РФ та КНДР протягом 2024-2026 років.
Фахівці зауважили, що генпрокуратури країн підтримували діалог з 2010 року через попередню угоду про співпрацю.
“Але нова угода, ймовірно, буде набагато зосередженішою за обсягом, що відображає активізацію російсько-північнокорейської співпраці протягом останнього року”, – мовиться у звіті.
У межах візиту Красно наголосив на важливості “налагодження регулярного обміну законодавчими актами” між Росією і КНДР і зазначив, що РФ готова поділитися власним досвідом розвитку судової практики з Північною Кореєю, а також ознайомитися з судовою практикою Північної Кореї, зокрема в сферах комунікаційних та інформаційних технологій.
“Обидві країни протягом останнього року посилили військову, політичну, дипломатичну та економічну співпрацю, але очевидне бажання узгодити порядок денний судової та прокуратури заслуговує особливої уваги”, – зауважили фахівці.
Аналітики наголосили, що генпрокуратура РФ використовує адміністративні закони як зброю для посилення контролю судової системи над російським суспільством, і нещодавні закордонні контакти Краснова (зокрема з офіційними особами Іраку та Центральноафриканської Республіки), ймовірно, частково мають на меті поділитися таким судовим контролем і правоохоронною тактикою в обмін на збільшення власного арсеналу внутрішніх методів контролю Росії.
“Інтерес Росії до судової експертизи Північної Кореї у сфері комунікацій та інформаційних технологій, ймовірно, є відображенням бажання Кремля консолідувати контроль над російським інформаційним простором, у тому числі через платформи обміну повідомленнями та сервіси віртуальної приватної мережі (VPN)”, – резюмували фахівці.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрівся з заступником глави міноборони РФ Олексієм Криворучком. Разом вони обговорили важливість тіснішого об’єднання армій країн “для захисту миру та справедливості у всьому світі”.
За даними ЗМІ, Україна готова підписати зі США угоду про корисні копалини вже сьогодні, 30 квітня.
Інженери Північно-Західного університету (США) створили найменшого у світі дистанційно керованого крокуючого робота — у формі крихітного краба.
У Британії звільнили та засудили до 12 місяців позбавлення волі працівницю в’язниці, яка залицялася до в’язня і надіслала йому 4000 повідомлень.
НАТО проведе інституційний аудит вищих військових навчальних закладів України. Перевірка розпочнеться 1 травня, а її результати очікують в грудні цього року.
Театральний режисер та викладач Андрій Білоус, якого звинувачували у домаганнях, отримав вчене звання доцента кафедри акторського мистецтва та режисури драми Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.