РФ та КНДР прагнуть посилити співпрацю у судовій сфері: в ISW пояснили, навіщо це Росії

Джерело: Інститут вивчення війни

До Північної Кореї прибув російський генпрокурор Ігор Краснов. Ту він зустрівся зі своїм північнокорейським колегою Кім Чол Воном, з яким обговорив продовження співпраці та підписав угоду про спільну роботу генпрокуратур РФ та КНДР протягом 2024-2026 років.

Фахівці зауважили, що генпрокуратури країн підтримували діалог з 2010 року через попередню угоду про співпрацю.

“Але нова угода, ймовірно, буде набагато зосередженішою за обсягом, що відображає активізацію російсько-північнокорейської співпраці протягом останнього року”, – мовиться у звіті.

У межах візиту Красно наголосив на важливості “налагодження регулярного обміну законодавчими актами” між Росією і КНДР і зазначив, що РФ готова поділитися власним досвідом розвитку судової практики з Північною Кореєю, а також ознайомитися з судовою практикою Північної Кореї, зокрема в сферах комунікаційних та інформаційних технологій.

“Обидві країни протягом останнього року посилили військову, політичну, дипломатичну та економічну співпрацю, але очевидне бажання узгодити порядок денний судової та прокуратури заслуговує особливої ​​уваги”, – зауважили фахівці.

Аналітики наголосили, що генпрокуратура РФ використовує адміністративні закони як зброю для посилення контролю судової системи над російським суспільством, і нещодавні закордонні контакти Краснова (зокрема з офіційними особами Іраку та Центральноафриканської Республіки), ймовірно, частково мають на меті поділитися таким судовим контролем і правоохоронною тактикою в обмін на збільшення власного арсеналу внутрішніх методів контролю Росії.

“Інтерес Росії до судової експертизи Північної Кореї у сфері комунікацій та інформаційних технологій, ймовірно, є відображенням бажання Кремля консолідувати контроль над російським інформаційним простором, у тому числі через платформи обміну повідомленнями та сервіси віртуальної приватної мережі (VPN)”, – резюмували фахівці.

Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.

Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.

Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.

Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.